w
googluj
pl

Floola 2012r1


Floola to rozbudowane narzędzie do zarządzania bazą muzyczną oraz innymi rodzajami danych multimedialnych. Aplikacja pozwala na przeglądanie utworów zgromadzonych na dysku twardym i zewnętrznych nośnikach oraz odpowiednie ich katalogowanie. Oferuje kompleksowy zestaw funkcji umożliwiających odbiorcy odsłuchiwanie muzyki, edytowanie atrybutów przypisanych do plików czy tworzenie playlist. Jednym z nadrzędnych zastosowań aplikacji jest jednak przenoszenie nagrań na urządzenia mobilne (iPod, Motorola i inne). Po podłączeniu odtwarzacza do komputera, użytkownik może w prosty sposób kopiować pliki multimedialne oraz zmieniać ich właściwości. Dzięki wspomnianej funkcjonalności, Floola może być całkiem niezłym zamiennikiem bardziej rozbudowanego oprogramowania, takiego jak iTunes. Jest również solidnym odtwarzaczem muzycznym - nic nie stoi na przeszkodzie, by używać go właśnie do tego celu.

Narzędzie wyróżnia się przyjaznym dla początkującego użytkownika interfejsem. Przypomina on w dużym stopniu inne, zdecydowanie popularniejsze aplikacje - zastosowane rozwiązania nie tylko zwiększają komfort nawigacji, są również dobrze przemyślane od strony funkcjonalnej. Pliki znajdują się w bibliotece, czyli bazie danych pogrupowanej według rozmaitych atrybutów. Oczywiście odbiorca ma dużą swobodę w zarządzaniu zawartością paneli - w prosty sposób można posortować utwory czy zmienić ich nazwy. Co istotne, producent zadbał również o dodatkowe ułatwienia. Przykładowo import playlisty jest możliwy za pomocą metody drag&drop - wystarczy przeciągnąć wybrane pliki do pojawiającego się niewielkiego okna.

Wśród innych wartych uwagi funkcji znajdują się:
- podstawowe opcje do sterowania odtwarzaniem dźwięku (start, stop, pauza, regulacja głośności),
- wyświetlanie tekstów piosenek i okładek albumów,
- wygodne subskrybowanie podcastów,
- powiadomienia za pomocą standardowych okien dialogowych lub Growl i Snarl,
- wbudowana funkcjonalna wyszukiwarka utworów (możliwość wybrana kryteriów i dodatkowych właściwości),
- współpraca z Google Calendars,
- zarządzanie notatkami,
- obsługa inteligentnych list odtwarzania (posiadają dodatkowe atrybuty, dzięki którym możliwy jest dokładniejszy dobór utworów),
- obsługa serwisu Last.fm,
- współpraca z popularnymi komunikatorami i portalami społecznościowymi (Facebook, Twitter),
- tryb minimalistyczny (niewielkie okienko, za pomocą którego można sterować odtwarzaniem po zminimalizowaniu aplikacji),
- usuwanie duplikatów i wpisów odnoszących się do nieistniejących lub przeniesionych plików,
- eksport list do dokumentów HTML bądź plików tekstowych,
- opcjonalny moduł pozwalający na konwertowanie plików dźwiękowych (można go zainstalować ręcznie lub automatycznie, korzystając z okna ustawień).

Aplikacja jest dostępna bezpłatnie (licencja freeware). Jest również cały czas udoskonalana przez społeczność zgromadzoną wokół projektu. Co istotne, narzędzie jest całkiem przyzwoicie udokumentowane, a dla użytkowników nie znających języka angielskiego przygotowano spolszczenie. Program nie wymaga instalacji - wystarczy rozpakować archiwum w dowolnej lokalizacji.

Spolszczenie!
Polską wersję interfejsu można ustawić, otwierając okno preferencji za pomocą menu Tools -> Preferences. Następnie na karcie Languages wybieramy z listy Polish.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (4 głosów)

Strefa Download programu
FloolaFloola 2012r1
Wersja stabilna
9.94 MB | 2012-02-14

Ilość pobrań: 540 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (2)
Floola
avatararrow
~baba | 2013.09.19 13:18
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
nie działa bez podłączonego iPoda
Floola 2012r1
avatararrow
~Oleksy | 2012.02.14 22:09
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Mimo wszystko iTunes górą.
Floola 2012r1