w
googluj

Lightspark 0.5.3


Lightspark to interesująca biblioteka służąca do odtwarzania animacji w formacie Flash. Aplikacja według założeń ma być otwartym, lekkim zamiennikiem rozwijanych przez konkurencyjne firmy rozwiązań (przede wszystkim Adobe Flash Player). Została oparta na silniku OpenGL. Wspiera przy tym całkiem nieźle Actionscript, akcelerację sprzętową czy wielowątkowość.

Instalacja dodatku odbywa się dosyć standardowo. Wystarczy postępować zgodnie z kolejnymi krokami kreatora. Po skopiowaniu danych na dysk, odtwarzacz automatycznie integruje się z dostępnymi w systemie operacyjnym przeglądarkami internetowymi (obecnie obsługiwane są Mozilla Firefox i pochodne). Rozwiązanie tego typu jest wygodne i pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości czasu.

Narzędzie jest cały czas rozwijanie, niemniej na obecnym etapie nie posiada zbyt rozbudowanej funkcjonalności. Można go określić mianem dosyć zaawansowanej bety. W wielu przypadkach działa dosyć niestabilnie, często również wraca niepoprawnie renderowane animacje. Wspomniane wady sprawiają, że dodatek może być bardziej traktowany jako ciekawostka niż domyślny, stabilny odtwarzacz. Warto jednak śledzić rozwój aplikacji - w przyszłości może stać się całkiem rozsądną alternatywą dla bardziej popularnych rozwiązań.

Projekt jest dostępny bezpłatnie. Posiada otwarty kod źródłowy i wydania działające w kilku popularnych systemach operacyjnych (Windows, GNU/Linux, FreeBSD). Na oficjalnej stronie aplikacji zapoznać się można z kilkoma przydatnymi dokumentami - warta uwagi jest chociażby lista wspieranych portali internetowych.

Uwaga!
Na stronie producenta są dostępne nowe wersje programu dla systemów Linux/FreeBSD

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.4 (5 głosów)

Strefa Download programu
LightsparkLightspark 0.5.3
Wersja stabilna
14.3 MB | 2011-12-07

Ilość pobrań: 2344 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (2)
Lightspark
avatararrow
~ktośtam | 2013.11.21 14:53
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
@up nie trzeba, ale ja odinstalowałem :P
pornoli na redtube czasem nie odtawarza, ale tak to jest ok
Lightspark 0.5.3
avatararrow
~bart | 2011.12.07 02:47
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Trzeba odinstalować flash player?