w
googluj

Readability 2.4


Readability to dodatek do przeglądarek internetowych usprawniający i ułatwiający czytanie tekstu. Głównym zadaniem aplikacji jest prezentowanie artykułów znajdujących się na portalach w czytelnej i bardziej przystępnej dla użytkownika formie. Co to oznacza w praktyce? Wyświetlana treść zostanie odpowiednio sformatowania, zminimalizowana (brak podziału na strony) i pozbawiona zbędnych obiektów (reklamy, elementy interfejsu).

Program charakteryzuje się prostą obsługą. Po zainstalowaniu dodatku, do przeglądarki internetowej zostaną dodane trzy dodatkowe przyciski, które pozwalają na wyświetlenie uproszczonej wersji tekstu, przesłanie artykułu do czytnika Kindle oraz uzupełnienie listy wiadomości odłożonych na później (wymagana jest rejestacja na serwerach producenta). Przydatne mogą okazać się również możliwości drukowania, pobierania plików ePub oraz dostosowywania wyglądu i działania do potrzeb użytkownika (rozmiar i krój czcionki, kolor tła, szerokość kolumny, skróty klawiaturowe). Aplikacja oferuje także funkcje społecznościowe (wysyłanie ciekawych artykułów za pomocą poczty elektronicznej, Twittera lub Facebooka).

Readability jest rozpowszechniany bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Narzędzie jest dostępne także w formatach innych niż opisany dodatek do przeglądarek internetowych. Na oficjalnej stronie produktu znajdziemy aplikacje dla systemów Mac OS X, iOS (iPad i iPhone) oraz Android. Usługa może działać również w postaci tak zwanego bookmarkletu, czyli przycisku umieszczonego w menu przeglądarki. W razie jakichkolwiek problemów z obsługą programu, warto zapoznać się z dokumentacją.

Uwaga!
W zasobach portalu Programosy.pl znajdziemy dodatek dla Mozilla Firefox. Dostępne są również rozszerzenia dla przeglądarek takich jak Opera czy Google Chrome.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
ReadabilityReadability 2.4
Wersja stabilna
0.25 MB | 2013-04-07
przejdź Readability dla Android

Ilość pobrań: 112 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Readability