w
googluj
pl

Xmarks 4.5.0.8


Xmarks to uniwersalne narzędzie do synchronizacji zakładek. Aplikacja współpracuje z najpopularniejszymi przeglądarkami internetowymi (Mozilla Firefox, Internet Explorer, Safari, Google Chrome) i jest w zasadzie niezależna od używanego systemu operacyjnego.

Na początku pracy z narzędziem należy utworzyć własne konto na serwerach producenta. Procedura jest standardowa - wystarczy podać nazwę użytkownika, hasło i adres poczty elektronicznej. Domyślnie program automatycznie wykrywa zmiany (dodanie, edycja, usunięcie) wprowadzone w strukturze zakładek i tworzy kopię zapasową na serwerze. Wszystkie archiwalne pozycje możemy przeglądać i w łatwy sposób przywrócić je na swój komputer. Opcjonalnie ulubione strony można wysyłać także podczas zamykania przeglądarki internetowej. Synchronizacja zakładek nie jest jedyną możliwością programu. Xmarks umożliwia także współdzielenie pomiędzy komputerami historii i kart otwartych w przeglądarce internetowej, a także przenoszenie profili użytkowników.

Dla osób ceniących sobie współpracę w grupie przygotowano opcje społecznościowe. Warta uwagi jest możliwość wysyłania ulubionych linków bądź całych katalogów do znajomych zarejestrowanych w serwisie. Współdzielić dane możemy także w postaci dedykowanej strony bądź kanału RSS. Kolejną ciekawą funkcją jest wyświetlanie parametrów, tagów i ocen odwiedzanej witryny. Wśród dodatkowych informacji znajdziemy propozycje stron powiązanych (podobnych do aktualnie otworzonej).

Pozostałe funkcje:
- wsparcie szyfrowania danych konta lub wszystkich informacji,
- moduł inteligentnego wyszukiwania (wyróżnianie stron na podstawie ocen innych użytkowników),
- import danych z serwisu del.icio.us,
- eksport zakładek do pliku HTML,
- możliwość nadpisywania danych lokalnych/zdalnych,
- zapisywanie logów z działania.

Projekt jest dostępny bezpłatnie (licencja freeware). Autor udostępnia również wydanie Premium, oferujące dostęp z poziomu urządzeń mobilnych (BlackBerry, iPhone, iPad, Android). Zapisanymi zakładkami możemy zarządzać za pomocą portalu internetowego, znajdującego się pod adresem my.xmarks.com.

Uwaga!
Na portalu udostępniamy możliwość pobrania dodatku do przeglądarki Mozilla Firefox. Wydania kompatybilne z innymi przeglądarkami znajdziemy na stronie producenta.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
XmarksXmarks 4.5.0.8
Wersja stabilna
0.33 MB | 2017-12-10

Ilość pobrań: 462 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Xmarks