w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 288
Wszystkich postów: 904238
Wszystkich tematów: 127484

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6481 dni

Lazy Mirror 9.3.1.401


Lazy Mirror to program przeznaczony do tzw. mirroringu, czyli tworzenia lustrzanych kopii danych. Kopie lustrzane w pełni odzwierciedlają swoje źródła, którymi w wypadku Lazy Mirror mogą być zarówno pojedyncze pliki czy foldery, jak i całe partycje dysków twardych bądź innych nośników. Narzędzie przydaje się głównie do tworzenia backupów i szybkiego przywracania danych, a także ich duplikacji oraz synchronizacji. Aplikacja pozwala na manualne lub automatyczne przeskanowanie źródła naszej kopii, wykrycie zaistniałych w nim zmian, po czym uaktualnienie kopii lustrzanej o odpowiednie modyfikacje. Przed aktualizacją poprzednia wersja kopii zostaje zapisana w archiwum, dzięki któremu w razie potrzeby można w łatwy sposób przywrócić dane już usunięte ze źródła i nieobecne w nowej wersji kopii lustrzanej. Warto dodać, że w wypadku, gdy zaczyna brakować przestrzeni dyskowej przydzielonej na mirroring, archiwa zawierające najstarsze wersje kopii są automatycznie kasowane. Narzędzie pozwala na wykonywanie wielu kopii lustrzanych, które powstają z dużej liczby źródeł, jednak nie można przy tym używać tego samego źródła do tworzenia dwóch lub większej ilości kopii. Jeżeli chcemy odzwierciedlić źródło np. w dwóch kopiach lustrzanych, należy najpierw wykonać pierwszą z nich, a później skopiować jedynie ją samą zamiast danych pierwotnych.

Aplikacja wyświetla szereg informacji, statystyk i wykresów dotyczących kopii lustrzanych oraz wolnej i zajętej przestrzeni dyskowej. Program powiadamia nas o liczbie plików wchodzących w skład źródła oraz zawartych w kopii i jej archiwum, ilości plików i katalogów wykluczonych z kopii, wolnej przestrzeni na dysku, a także rozmiarach wszystkich plików należących do źródła, kopii i archiwum (w jednostkach lub bajtach). Lazy Mirror pozwala na zastosowanie filtrów odpowiedzialnych za wykluczenia lub dołączenia określonych plików i folderów z/do źródła lub kopii, dzięki czemu można na wiele sposobów zarządzać kopiowaniem, usuwaniem, nadpisywaniem i archiwizowaniem wybranych danych. W programie dostępna jest również funkcja odpowiedzialna za tworzenie lustrzanej kopii rejestru Windows. Lazy Mirror oferuje rozbudowany log, w którym zostają odnotowane wszystkie bądź jedynie wybrane operacje programu. W ogólnych ustawieniach narzędzia m.in. określimy częstotliwość automatycznego skanowania źródeł, zdecydujemy o priorytecie wątku skanowania, wyłączymy pytanie o potwierdzenie aktualizacji kopii lustrzanej, dezaktywujemy filtry, wybierzemy operacje do uwzględnienia w logu, a także ustalimy, czy program będzie uruchamiany wraz ze startem systemu. Niektóre z funkcji programu są dostępne poprzez ikonkę umieszczoną w obszarze powiadomień Windows.

Szata graficzna aplikacji jest przestarzała i przez to nie wygląda zbyt efektownie. Obsługa narzędzia raczej nie będzie stanowiła wyzwania dla mniej doświadczonych użytkowników, chociaż niektóre funkcje wymagają nieco większej wiedzy (np. tworzenie kopii rejestru). W razie wątpliwości co do obsługi Lazy Mirror, można zapoznać się z obszerną dokumentacją, dostępną zarówno w samym programie, jak i w witrynie jego twórcy.

Uwaga!
Starszą wersję 9.0, przeznaczoną dla Windows 95, 98 i NT można pobrać tutaj.

W Windows Vista, 7 oraz 8 program nie wykona kopii plików systemowych itp. ze względu na uprawnienia i politykę bezpieczeństwa, nawet jeżeli uruchomimy go jako Administrator. Można jednak manualnie zmienić zasady zabezpieczeń.
W Windows 98 aplikacja obsługuje jedynie kodowanie ANSI 1252, a więc nie wspiera plików z polskim kodowaniem i nie wyświetla prawidłowo polskich znaków. W Windows NT są one już obsługiwane, jednak interfejs nadal nie przedstawia ich prawidłowo. Dopiero w późniejszych wersjach Windows nie ma z tym problemu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
Lazy MirrorLazy Mirror 9.3.1.401
Wersja stabilna
0.7 MB | 2014-01-06

Ilość pobrań: 225 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Lazy Mirror