w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 245
Wszystkich postów: 904416
Wszystkich tematów: 127562

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6611 dni

Driver Support 10.1.6.7


Driver Support (wcześniej znany pod nazwą Driver Detective) to program służący do aktualizacji sterowników urządzeń działających w naszym komputerze. Narzędzie wykrywa sprzętową konfigurację PC i sprawdza, czy w systemie zainstalowano najnowsze wersje sterowników urządzeń. Jeżeli sterowniki któregoś z komponentów komputera są przestarzałe, program pobiera i instaluje najbardziej aktualne wersje, zawierające szereg poprawek, usprawnień lub dodatkowych funkcji. Dzięki temu powinna poprawić się stabilność i wydajność działania podzespołów, systemu oraz aplikacji. Jeżeli nowe wersje sterowników będą sprawiały problemy, w każdej chwili można przywrócić system do punktu sprzed ich instalacji (przywracanie systemu otworzymy z poziomu narzędzia). Program potrafi automatycznie wyszukiwać sterowniki według ustalonego harmonogramu.

Driver Support korzysta z zaawansowanej techniki Machine Intelligence, pozwalającej na automatyczne lub manualne określenie właściwości sprzętowych komputera w oparciu o trzy odmienne metody – porównanie naszego PC z bazą komputerów OEM (komputery danego producenta – np. Dell, Lenovo/IBM, HP, Toshiba i wiele innych firm), porównanie płyty głównej naszego PC z bazą płyt głównych rozmaitych producentów (opcja przeznaczona dla osób, które samodzielnie złożyły swój komputer), a także porównanie uniwersalne, stosowane w wypadku gdy program nie jest w stanie określić ani producenta OEM, ani marki płyty głównej komputera. Po zakończeniu analizy komponentów PC, program przystępuje do zaawansowanego wyszukiwania sterowników zainstalowanych w naszym systemie operacyjnym.

Połączenie technik wykrywania hardware i analizy sterowników decyduje o tym, jakie sterowniki zostaną zaproponowane nam przez program. Baza sterowników Driver Detective jest naprawdę ogromna i obejmuje ponad 27 milinów pozycji. Zespół producenta aplikacji troszczy się, aby wszystkie sterowniki w bazie były jak najnowsze (ale jednocześnie stabilne), pochodziły tylko z zaufanych, bezpiecznych źródeł, nie zawierały złośliwego oprogramowania, a także posiadały opis funkcjonalności. Warto dodać, że w aplikacji można również aktywować wyszukiwanie sterowników w zasobach Microsoftu.

Przy pomocy narzędzia Easy Migrator w łatwy sposób przygotujemy nośnik (np. płyta CD/DVD, dysk zewnętrzny USB lub pendrive), który będzie zawierał sterowniki odpowiednie dla podzespołów naszego komputera, ale niekoniecznie przeznaczone dla tej samej wersji systemu operacyjnego, z której aktualnie korzystamy. Obsługiwane są systemy Windows XP/Vista/7/8, a także Windows Server 2003 i 2008/2008 R2, program uwzględnia zarówno 32 bitowe, jak i 64 bitowe systemy operacyjne. Dzięki wymienionym funkcjom będziemy mogli bez trudu przeprowadzić migrację sterowników do danej wersji Windows, jak również stworzyć kopię zapasową wszystkich sterowników zainstalowanych w systemie.

Obsługa Driver Support jest naprawdę prosta – przy pierwszym uruchomieniu program automatycznie przeskanuje sprzęt i sterowniki, po czym wyświetli przestarzałe pozycje i zaproponuje ich aktualizację. W niektórych wypadkach użytkownik sam musi wybrać odpowiednie parametry komputera (np. producenta płyty głównej) za pomocą opcji „System Information and Scan Intelligence”, dostępnej w menu Tools. W każdym momencie możemy przeprowadzić ponowną analizę hardware i sterowników oraz wyszukiwanie aktualizacji. Wyniki skanowania poinformują nas szczegółowo (także w formie graficznej) o nieaktualnych, aktualnych oraz wszystkich sterownikach zainstalowanych w systemie. Program dzieli sterowniki pod względem kategorii związanych z określonym sprzętem, m.in.: kartami graficznymi, kartami sieciowymi, kontrolerami dźwięku wideo i gier, dyskami, napędami optycznymi i stacjami dyskietek, monitorami, kontrolerami IDE ATA/ATAPI, kontrolerami uniwersalnej magistrali szeregowej, klawiaturą, myszą i innymi urządzeniami wskazującymi, a także urządzeniami kiedyś działającymi w systemie, ale w tej chwili niepodłączonymi do PC.

Aktualizacja sterowników sprowadza się właściwie tylko do kliknięcia w przycisk Fix – Driver Support pobiera i instaluje sterowniki w pełni automatycznie. Historia działań użytkownika oraz wykazy rezultatów skanowania i aktualizacji są przechowywane w chmurze producenta aplikacji. W interfejsie narzędzia możemy skorzystać z okienka Account Activity, które wyświetla listę ostatnich działań wraz z odnośnikami prowadzącymi do pełnej historii i rezultatów online. Historia pobierania sterowników dostępna jest bezpośrednio w programie.

Menu Tools pozwala na wybór odpowiedniej metody Machine Intelligence, konfigurowanie skanowania (zastosowanie skanowania uwzględniającego urządzenia systemowe, wyszukiwanie informacji o urządzeniach aktualnie nie podłączonych do komputera, wyszukiwanie i pobieranie sterowników z serwerów Microsoftu), określenie lokacji docelowej dla pobieranych sterowników, wykorzystanie serwera proxy, przywrócenie systemu do punktu sprzed instalacji nowych wersji sterowników, a także stworzenie harmonogramu automatycznego skanowania.

Interfejs graficzny programu został wykonany na przyzwoitym poziomie. Obsługa narzędzia jest bardzo intuicyjna i mniej doświadczeni użytkownicy raczej nie powinni mieć z nią żadnych problemów. W pliku pomocy wbudowanym w program oraz na stronie producenta można znaleźć szczegółowe instrukcje i przydatne porady, dzięki którym łatwiej będzie opanować nam bardziej zaawansowane funkcje narzędzia.

Uwaga!
Aplikacja działa również w systemach Windows Server 2003, 2008 i 2008 R2.

Ograniczenia!
Wersja Demo programu pozwala jedynie na wyszukiwanie przestarzałych wersji sterowników. Instalacja sterowników jest możliwa tylko w pełnej wersji narzędzia, którą można nabyć za pośrednictwem witryny producenta.

Wymagania!
Program wymaga połączenia z Internetem.
Wymagane są biblioteki .NET Framework w wersji przynajmniej 2.0. W wypadku braku bibliotek, narzędzie samodzielnie pobierze je z sieci podczas instalacji.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
Driver SupportDriver Support 10.1.6.7
Wersja stabilna
0.67 MB | 2018-09-27

Ilość pobrań: 1080 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 10

Komentarze (0)
Driver Support