w
googluj
pl

DreamMail 4.6.9.2


DreamMail to program pocztowy cechujący się ładnym wyglądem i sporą funkcjonalnością. Aplikacja została stworzona przez chińskich programistów, przetłumaczono ją na wiele języków. Polskojęzyczne tłumaczenie stoi na wysokim poziomie, co dodatkowo umila pracę z programem.

Technologie stosowane na stronach internetowych i obsługiwane przez przeglądarki pozwalają na budowanie coraz bardziej zaawansowanych witryn. W związku z tym dużą popularnością cieszą się m.in. strony usług pocztowych (tzw. webmaile), których wygląd i funkcjonalność sprawia, iż korzystanie z osobnych programów do obsługi skrzynek e-mailowych wydaje się niepotrzebne. Zwłaszcza, że przeglądarki internetowe stają się jednym z najważniejszych programów zainstalowanych na komputerze z dostępem do Internetu. Jednak programy pocztowe nie znikają, ale podobnie jak inne aplikacje, rozwijają się - warto więc sprawdzić, co ciekawego oferuje narzędzie do obsługi poczty, jakim jest DreamMail.

Program w trakcie szybkiej instalacji wyświetla komunikaty kreatora po angielsku, jednak już w następnym kroku, w trakcie wstępnej konfiguracji, posiada interfejs polskojęzyczny. Utworzenie nowego konta na podstawie istniejącego adresu e-mail zajmuje dosłownie chwilę. Na tym etapie, po przejściu do głównego okna programu, można praktycznie zakończyć jego konfigurację i przystąpić do czytania oraz wysyłania wiadomości. DreamMail poza podstawowymi dla dobrego programu pocztowego funkcjami udostępnia jednak szereg dodatkowych opcji, którymi warto się zainteresować, oczywiście zaraz po tym, jak sprawdzimy najnowszą pocztę.

Użytkownikom, dla których przydatne będzie sprawdzenie z poziomu programu pocztowego zawartości skrzynki jeszcze przed pobraniem nowych wiadomości na dysk, z pewnością spodoba się, iż taka funkcja w DreamMail istnieje (wymaga ona przeglądarki Internet Explorer 7 lub nowszej). Ponadto dla osób, które wysyłają e-mailem np. życzenia urodzinowe czy z innych okazji, przygotowano bogatą bazę szablonów do ozdabiania tego typu maili. Obsługa wielu kont, różnych protokołów (SMTP, eSMTP, POP3, APOP), wsparcie dla najpopularniejszych usług (Gmail, Hotmail, Yahoo!), możliwość tworzenia filtrów, list (czarnej i białej), kopii zapasowej maili, kontaktów, ustawień, obsługa technologii RSS, zaawansowana wyszukiwarka - to kolejne (ale nie jedyne) czynniki przemawiające za tym, że programem pocztowym DreamMail warto się zainteresować. Zwłaszcza, iż jest do użytku domowego całkowicie bezpłatny.

Uwaga!
Program nie jest już rozwijany.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.1 (14 głosów)

Strefa Download programu
DreamMailDreamMail 4.6.9.2
Wersja stabilna
8.85 MB | 2012-02-21

Ilość pobrań: 6972 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 17

Komentarze (6)
DreamMail
avatararrow
~manios | 2016.05.12 03:00
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jest już nowa wersja programu, wyświetla bez krzaczków pełna konfiguracja przez użytkownika, udany program i do tego darmowy.
DreamMail 4.6.9.2
avatararrow
~klr | 2014.02.08 21:07
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Gdyby nie te krzaki byłby to najlepszy klient mailowy, szkoda że nie jest już rozwijany.
DreamMail 4.6.9.2
avatararrow
lukjan | 2012.09.30 21:19
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
szkoda, ze to koniec programu :(
DreamMail 4.6.9.2
avatararrow
~trutenka | 2012.04.24 22:57
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
krzaki, krzaki i jeszcze raz krzaki, gdyby nie to - byłby rewelacyjny, nie chciało mi się dłużej szukać rozwiązania problemów z polskimi znakami i odinstalowałem
DreamMail 4.6.9.2
avatararrow
~zaq | 2012.01.27 15:30
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Najlepszy klient mail. Ma wiele opcji powiadomień, mały rss, wiele opcji, pre-definiowanych ustawień. Chińczycy stworzyli najlepszy program do maila funkcjonalność/waga/cena.
DreamMail 4.6.9.0
avatararrow
~Beata | 2011.09.01 13:55
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Mimo wszystko nie zastąpi Thunderbird. Może to kwestia przyzwyczajenia, a może to... ;)