w
googluj

Xobni 2.0.3


Xobni to dodatek do Microsoft Outlook wyświetlany w postaci paska narzędziowego. Aplikacja ułatwia zarządzanie kontaktami, skrzynką odbiorczą/nadawczą, załącznikami i wiadomościami.

Zaraz po zainstalowaniu aplikacji i uruchomieniu klienta pocztowego rozpocznie się indeksowanie, trwające około 5-10 minut. Xobni w tym czasie tworzy profile dotyczące osób, z którymi się kontaktowaliśmy. Znajdziemy w nich zdjęcie, krótkie podsumowanie (imię i nazwisko, adresy poczty elektronicznej, telefon, komunikatory) oraz odnośniki do podstron w popularnych serwisach społecznościowych (LinkedIn, Facebook, Twitter). Obsługa kolejnych stron internetowych jest możliwa za pomocą dodatków - znajdziemy wśród nich pozycje współpracujące z Evernote, Dropbox, SkyDrive, YouTube, WebEx czy Flickr. W dolnej części znajdziemy natomiast statystyki dotyczące naszej skrzynki e-mailowej. Panel został podzielony na zakładki. Znajdziemy na nich podsumowanie, wiadomości, załączniki, powiązane kontakty, odnośniki i historię.

Aplikacja oferuje kilka przydatnych w codziennej pracy narzędzi. Warta uwagi jest przede wszystkim szybka i funkcjonalna wyszukiwarka, pozwalająca na znalezienie wiadomości, załączników i osób poprzez wpisanie kilku znaków w pole tekstowe. Lista jest segregowana według częstotliwości kontaktu. Kolejna ciekawa opcja to odzyskiwanie wiadomości, które wylądowały w folderze ze spamem. Program potrafi przywrócić wybrane e-maile.

Dodatek występuje w kilku wersjach. Oprócz opisywanej wersji współpracującej z Microsoft Outlook, na oficjalnej stronie projektu znajdziemy wydania dla Mozilla Firefox (współpraca z pocztą GMail) oraz smartfonów Android, BlackBerry i iPhone.

Uwaga!
Producent udostępnia również wydanie profesjonalne, posiadające nieco większą funkcjonalność. Wśród dodatkowych opcji znajdziemy: synchronizację i pracę w chmurze, eksport kontaktów (rozszerzona współpraca z BlackBerry), poprawioną funkcję podpowiadania adresów, bardziej zaawansowane wyszukiwanie, automatyczne odzyskiwanie wiadomości z folderu ze spamem.

Wymagania!
Narzędzie współpracuje z Outlookiem w wersjach: 2003, 2007, 2010.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
XobniXobni 2.0.3
Wersja stabilna
6.71 MB | 2012-07-08

Ilość pobrań: 230 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
Xobni