w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 708
Wszystkich postów: 939073
Wszystkich tematów: 138951

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7814 dni
pl

Opera Mail 1.0.1044


Opera Mail to klient poczty elektronicznej, umożliwiający również czytanie informacji z kanałów RSS/Atom, korzystanie z czatów IRC czy grup dyskusyjnych (Usenetu). Interfejs programu, podobnie jak flagowy produkt norweskiej firmy, czyli przeglądarka internetowa Opera, został oparty na kartach, w których między innymi można wygodnie czytać otrzymane wiadomości lub tworzyć nowe.

Użytkownicy Opery z pewnością znają opisywanego klienta poczty, gdyż jest on również wbudowany w przeglądarkę internetową - wyodrębniony został od wersji rozwojowej Opery Next w wydaniu 15. Opera Mail to program łatwy w obsłudze, mający sprawdzony interfejs, wzorowany na innych klientach poczty - nie sprawi więc żadnych problemów w obsłudze użytkownikom, którzy korzystali na przykład z Outlooka czy Thunderbirda.

Wstępna konfiguracja programu sprowadza się do wskazania podstawowych danych konta pocztowego, którym chcemy zarządać w programie. Opera Mail obsługuje standardowe protokoły dla poczty elektronicznej: IMAP, POP3 oraz SMTP. Oprócz pobierania wszystkich wiadomości z serwera możemy także zaimportować je z innych aplikacji, w tym również z przeglądarki Opera.

Opera Mail pozwala na zmianę wyglądu interfejsu - wystarczy wskazać w opcjach programu, jaki układ poczty najbardziej nam odpowiada. Ułatwieniem w obsłudze poczty, szczególnie jeśli posiadamy mnóstwo wiadomości, jest możliwość oznaczania e-maili różnymi etykietami, grupowanie w wątkach czy filtrowanie. W znalezieniu konkretnej wiadomości pomoże również wbudowana wyszukiwarka.

Chociaż programy do obsługi poczty elektronicznej są coraz mniej popularne, gdyż zastępują je tzw. webmaile, czyli aplikacje internetowe obsługiwane bezpośrednio w przeglądarce, Opera Mail powinna przypaść do gustu osobom poszukującym narzędzia nieskomplikowanego, lekkiego i szybkiego, a jednocześnie obsługującego wiele różnych kont pocztowych i wystarczająco funkcjonalnego, aby wygodnie zarządzać pocztą elektroniczną.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (8 głosów)

Strefa Download programu
Opera MailOpera Mail 1.0.1044
Wersja stabilna
11.65 MB | 2016-02-19

Ilość pobrań: 4661 | W tym miesiącu: 23 | W poprzednim miesiącu: 21

Komentarze (4)
Opera Mail
avatararrow
andrzejjajko | 2016.03.17 23:12
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Fajny ale brak współpracy z kontem opera w celu zapamiętywania kontaktów i list spamu
Opera Mail 1.0.1044
avatararrow
~Janusz N. | 2015.09.18 19:24
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Witam .Program Opera mail mam już od dłuższego czasu i jestem z niego całkowicie zadowolony , jedyne czego mi w nim brakuje to czytanie plików HTML ( nie chce ich otwierać ) , a w poczcie e-mail ostatnio jest ich coraz więcej . Pozdrawiam
Janusz N.
Opera Mail 1.0 Build 1040
avatararrow
~kolo | 2014.10.01 11:35
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nie polecam, program niedopracowany, nie otwiea wiadomości w HTML
Opera Mail 1.0 Build 1040
avatararrow
lukjan | 2013.06.18 09:15
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
jeszcze nie dopracowany
Opera Mail 1.0 Build 1040