w
googluj

Drawpile 2.2.1


Drawpile to program, dzięki któremu stworzymy podstawowe, graficzne szkice oraz będziemy mieli możliwość ich udostępniania na żywo innym użytkownikom programu. Działa to podobnie do współtworzenia jednego dokumentu przez kilku Internautów. Rozpoczęta przez jednego z użytkowników sesja pozwala korzystać z tego samego pola pracy, tekstowego czatu, jak również narzędzi wskazujących (na przykład kilkukolorowych "laserowych" wskaźników, których ślad na szkicu zanika po wybranym przez nas czasie).

Obsługa programu nie powinna nikomu przysporzyć większego problemu. Interfejs został mądrze zorganizowany, a jego panele boczne mogą być dowolnie dostosowywane jeśli chodzi o ich wielkość, jak również pozycję (istnieje także opcja wyodrębnienia dowolnego z modułów i użytkowania go w osobnym oknie). W programie dostępnych jest kilka podstawowych narzędzi rysowania oraz narzędzia pozwalające umieszczać na schematach podstawowe kształty i tekst w formie pól tekstowych z notatkami. Drawpile oferuje wygodne w obsłudze palety kolorów, które mogą występować w kilku wersjach (m.in. bezpośrednie wybieranie barw z listy lub ręczne mieszanie kolorów przy pomocy kanałów RGB).

Założenie nowej sesji, dzięki której będziemy mogli współdzielić pracę z innymi użytkownikami to kilka prostych kroków w kreatorze dostępnym z poziomu menu w górnej części okna programu. Wystarczy uzupełnić dane dotyczące nazwy sesji oraz hasła dostępu i cieszyć się połączeniem ze współpracownikami czy przyjaciółmi. W przypadku ewentualnych trudności w obsłudze Drawpile, warto skorzystać z bogatej bazy wiedzy o programie, gromadzonej na dedykowanej stronie internetowej.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
DrawpileDrawpile 2.2.1
Wersja stabilna 32-bitowa
20.3 MB | 2024-02-18
Drawpile 2.2.1
Wersja stabilna 64-bitowa
23.3 MB | 2024-02-18

Ilość pobrań: 523 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (0)
Drawpile