w
googluj

Waygo


ico
Waygo to program dostępny na smartfony oraz tablety z Androidem, umożliwiający tłumaczenie z języków chińskiego i japońskiego na język angielski. Jeżeli zauważyłeś niezrozumiały dla Ciebie znak, sugerujący jeden ze wschodnioazjatyckich języków, to wystarczy zrobić zdjęcie, by otrzymać przy użyciu Waygo jego tłumaczenie, a później mieć dostęp do historii znaków i ich tłumaczeń. W szczególności aplikacja może być przydatna tym, którzy wyjeżdżają do jednego z tych azjatyckich krajów. Co ważne, połączenie z internetem nie jest potrzebne do korzystania z niej.

Po przejściu do interfejsu musimy wybrać język, z którego chcemy tłumaczyć, tzn. z chińskiego na angielski bądź z japońskiego na angielski. Zmianę tę można wprowadzić jednak w każdej chwili po tapnięciu w ikonę globusa w prawym górnym rogu.

Aby właściwie korzystać z funkcji tłumaczenia, należy przytrzymać urządzenie przed skanowanym tekstem tak, aby tekst pojawił się w specjalnym prostokącie - aż do momentu pojawienia się tłumaczenia. Jeżeli chcemy przetłumaczyć większą liczbę linii tekstu, trzeba przeciągnąć dolną obręcz prostokątu w dół. Przydatną funkcją jest funkcja zamrożenia widoku (Freeze) - powoduje ona wstrzymanie tłumaczenia i dostępna jest tylko wtedy, gdy na ekranie pojawiło się już tłumaczenie. Jeżeli będziemy mieć problemy ze skanowanym fragmentem, posłużyć się możemy powiększaniem (wskaźnik na samym dole ekranu), włączeniem diody (funkcja o nazwie Light) lub fokusem (przez dotknięcie prostokątu).

Aplikacja ma wspaniały, nowoczesny, dynamiczny design. W trakcie pierwszego uruchamiania będziemy mogli zobaczyć, jak używać urządzenia do tłumaczenia znaków. Wszystko stanie się oczywiste już po pierwszej próbie. Jedyną wadą użytkową jest limit 10 tłumaczeń dziennie. Przed ewentualnym zakupem pełnej wersji warto poświęcić dobrych kilka dni na przetestowaniu, czy aplikacja udostępnia dobre tłumaczenia, czy nie. Co do samego poziomu wykonania aplikacji nie można mieć bowiem absolutnie żadnych zastrzeżeń; to najwyższa półka.

Ograniczenia!
Wersja trial umożliwia 10 darmowych tłumaczeń na dzień. Wersja bez limitu kosztuje 21,03 zł.

Wymagania!
Android 3.0 i nowsze

Licencja: Trial (testowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
WaygoWaygo dla Android
2014-05-28

Ilość pobrań: 194 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Waygo