w
googluj
pl

Chemik 3.9.1


ico
Chemik to aplikacja służąca poznawaniu układu okresowego pierwiastków i związków oraz reakcji chemicznych. Zawiera nazwy, wzory i wiele funkcji dla przeszło półtora tysiąca związków chemicznych, pokazuje produkty reakcji chemicznych dla ponad 2 tysięcy reakcji i od razu je bilansuje. Dostępne przez nią opcje dla związków chemicznych to m.in. wzór strukturalny, wzór sumaryczny, dysocjacje, skład atomowy, stężenie procentowe, stężenie molowe. Udostępniane przez nią funkcje wykraczają jednak poza przedstawienie samych suchych faktów, gdyż oddaje do dyspozycji użytkownikowi nawet grę w wyszukiwanie pierwiastków w układzie okresowym! Przyda się wszystkim, którzy lubią chemię lub którzy się jej uczą. Wydana została na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android.

Ekran główny Chemika przedstawia nam układ okresowy pierwiastków: symbole oraz liczby atomowe. Po tapnięciu w dany pierwiastek zostanie on użyty w równaniu chemicznym. Natomiast po przytrzymaniu pierwiastka poznamy jego polską nazwę oraz masę atomową. Aplikacja jest świetna, ponieważ można wynieść z niej dużo wiedzy nawet w przypadku, gdy chemia nas zbytnio nie interesuje: po wybraniu funkcji "więcej" przejdziemy bowiem do osobnej strony informacyjnej, gdzie znajdzie się opis pierwiastka, w tym jego zastosowanie, otrzymywanie czy historia odkrycia. Strona informacyjna pierwiastka ma w sumie 4 zakładki i oprócz startowych informacji ogólnych udostępnia też działy dotyczące elektroujemności, informacji o atomie oraz struktury atomu.

Choć na pierwszy rzut oka opcja ta jest niewidoczna, to aplikacja ma drugi tryb działania: tryb gry. Aby do niej przejść trzeba tapnąć w malutką ikonę znajdującą się w prawym górnym rogu interfejsu. Możliwe jest zalogowanie się do gry poprzez konto Google+, dzięki czemu będzie można zachować swój najlepszy wynik i rywalizować z innymi użytkownikami/graczami. Nie jest to jednak konieczne. Gra zaś jest prosta: należy jak najszybciej tapnąć w pierwiastek w układzie okresowym, przy czym goni nas czas.

Ograniczenia!
Wersja Pro likwiduje reklamy, a kosztuje 3,99 zł. W trybie gry możliwe jest zalogowanie się do niej przez konto Google+, dzięki czemu można zachować swój najlepszy wynik i rywalizować z innymi.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (3 głosów)

Strefa Download programu
ChemikChemik dla Android
2016-10-15

Ilość pobrań: 146 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Chemik