w
googluj

Sam 1.2.2


ico
Sam to nazwa głównego bohatera aplikacji edukacyjnej - Sam przemierza różne epoki, a my rozwiązujemy zadania z języka angielskiego. Program wykorzystuje więc popularny ostatnimi laty mechanizm grywalizacji, tzn. dającej nam poczucie, że uczestniczymy w pewnej grze. Jednak co najważniejsze, o ile granie w gry jest nieproduktywne i można mówić co najwyżej o tym, że poprawia się nam refleks itp., o tyle "granie w aplikacje" ma być produktywne, gdyż de facto zajmujemy się w niej rzeczami realnie w życiu przydatnymi. Jeśli język angielski jest Ci potrzebny, to możliwe, że przygody Sama Cię zainteresują. Zdaniem producenta, dostarczone zadania powinny nas przygotować do egzaminów TOEFL, IELTS, TOEIC, FCE i CAE. Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android.

Program jest nowatorski i zaciekawia od samego początku. Oczywiście przygody tytułowego bohatera są tylko pretekstem do tego, aby uczyć się angielskiego. Ekran główny przestawia nam kolejne epoki i nasze umiejscowienie w nich, a więc progres. Jeśli chodzi o te epoki, aplikacja ustala swoją historię na od Epoki Lodowcowej, przez czasy starożytnego Egiptu, Aten, aż do Dzikiego Zachodu i naszej obecnej epoki; nazwijmy ją na podstawie obrazków z gry: epoką Drapaczy Chmur. Gra jest pozornie ateistyczna, jednakże można w niej zdobyć osiągnięcie "Syna Ra".

Przechodzenie do kolejnych poziomów polega na rozwiązywaniu zadań z angielskiego, a są to kolejno zadania związane z rzeczownikami, czasem present simple, przymiotnikami, przedimkami, czasem present continuous, przysłówkami itd. W sumie jest tych etapów/tematów 21, zaś każdy z nich podzielony jest na 3 części. Rozwiązywanie zadań polegać może np. na wskazywaniu poprawnej odpowiedzi (quiz) czy na przechylaniu urządzenia tak, aby odpowiednie słówka trafiały do odpowiedniego kontenera (spadają one z góry); zadania zadaniom są jednak trochę nierówne, gdyż w wypadku gry związanej z przechylaniem urządzenia wyrazy spadają zbyt szybko.

Ograniczenia!
Aplikacja wyświetla reklamy, gdy jesteśmy połączeni z internetem. Możliwe jest połączenie z kontem na Facebooku lub kontem gier Google+, dzięki czemu można zapisywać aktywność w grze i np. przeglądać zdobycze i porównywać swoje sukcesy z sukcesami innych.

Wymagania!
Android 2.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 2 (1 głosów)

Strefa Download programu
SamSam dla Android
2018-06-23

Ilość pobrań: 16 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Sam