w
googluj

Quizlet 1.4.2


ico
Quizlet to znany serwis edukacyjny dostępny w witrynie Quizlet.com. Powstał w 2005 roku. Dzięki niemu można się np. uczyć angielskich słówek. Oferowany zakres tematyczny jest jednak znacznie szerszy i wcale nie ogranicza się do nauki języków obcych. Forma nauki oparta jest przede wszystkim na wykorzystaniu fiszek, tzn. metody terminu i definicji. Dostępnych w serwisie jest już 30 milionów talii takich kart, a wszystkie utworzone zostały przez użytkowników. Po założeniu konta można bowiem tworzyć własne zestawy kart. Nic nas nie ogranicza poza samą chęcią do nauki. Jeżeli jesteś posiadaczem urządzenia mobilnego z systemem operacyjnym Android, to możesz korzystać z tego serwisu poprzez dedykowaną aplikację.

Korzystanie z aplikacji mobilnej Quizlet możliwe jest jednak wyłącznie po założeniu konta. Nowoczesnym standardem jest to, że możemy to zrobić poprzez połączenie danych konta społecznościowego. W tym wypadku wykorzystać możemy nasze profile z Facebooka lub Google+; dostępna jest też metoda podawania adresu e-mail i wypełniania innych pól formularza.

Po przejściu do interfejsu mamy 2 główne możliwości: wyszukania talii kart do nauki albo jej utworzenia; jeżeli dysponujemy już utworzonymi fiszkami to będą one już na nas w interfejsie czekać. Tworzenie zestawu fiszek jest bardzo łatwe: podajemy termin oraz definicję terminu. Talia musi się składać minimum z 2 fiszek. Po zatwierdzeniu danych, podajemy tytuł zestawu, a w kolejnych polach język terminów oraz język definicji. Może się zdarzyć, że nie będziemy musieli wybierać języków, ponieważ aplikacja sama wykrywa języki i jej typy mogą być trafne. Na końcu określamy, czy zestaw ma być widoczny dla wszystkich (a więc inni użytkownicy będą go mogli pobrać), czy tylko dla nas.

Nauka z kolei przebiega w ten sposób, że po wybraniu zestawu znajdziemy się w ekranie jej opcji. Jeśli będziemy mieć taką potrzebę, zestaw będzie można w tym miejscu jeszcze poprawić. Co ważne, aplikacja oferuje nam odsłuchanie podanych terminów i definicji; wykorzystany w tym celu jest syntezator, który mamy zainstalowany w urządzeniu. Biorąc pod uwagę to, że jakość syntezatorów jest dziś bardzo dobra, na wymowę nie można narzekać.

Odsłuchiwanie zawartości fiszek jest też możliwe w interfejsie trybu Cards - pierwszego z dostępnych z ekranu opcji zestawu fiszek. Zaprojektowano go z imponujący sposób. Do kolejnych fiszek przechodzi się gestem przesuwania w dół, ale towarzyszący temu efekt jest bardzo ładny: płynny i dynamiczny. Drugi tryb to Learn; uczenia się bardziej aktywnego. W tym wypadku wpisujemy drugą stronę fiszki. Przykład: jeśli termin to "dobry", wpisać musimy "good". Trzeci tryb to Match. Terminy i definicje są w nim przedstawione w formie kafelek, które musimy połączyć.

Aplikacja mobilna Quizlet to nowoczesny design i nowoczesne wykonanie. Program jest prosty w użyciu i jedyne jego wymaganie dotyczy nas samych: jeśli mamy chęci do nauczenia się czegoś, Quizlet będzie nam stale towarzyszył. Co prawda główny nacisk położony został na naukę słówek, ale bez przeszkód można korzystać z tego narzędzia w wypadku nauki krain geograficznych, dat historycznych itd. Wyszukiwarka - choć nie jest idealna - pomoże nam je znaleźć.

Aplikacja internetowa ma o wiele większy potencjał, ale jako mobilna pomoc w nauce, jej wersja uzupełniająca i dostępna na Androida jest i tak świetna. W wymiarze funkcjonalności najbardziej cieszą duże rozmiary czcionek fiszek i ich obsługa gestami. Jeśli chcesz uczyć się zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i przy użyciu smartfona czy tabletu, wówczas Quizlet będzie naprawdę dobrym wyborem.

Uwaga!
Aplikacja internetowa dostępna jest w witrynie quizlet.com

Ograniczenia!
Aby korzystać z aplikacji należy się zarejestrować. Wykorzystać w tym celu można m.in. konto Google+ lub Facebooka.

Wymagania!
Android 2.2 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
QuizletQuizlet dla Android
2014-11-01

Ilość pobrań: 180 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Quizlet