w
googluj
pl

Plan Lekcji 2.4.2


ico
Jeśli uczęszczasz do szkoły średniej lub studiujesz i masz urządzenie z systemem operacyjnym Android, to czy nie sądzisz, że wówczas może Ci się przydać aplikacja, która umożliwia szybki i łatwy dostęp do planu zajęć i Twoich ocen? Też tak myślimy. Dlatego mamy propozycję: tego typu rzeczy zrobisz przy użyciu aplikacji o wszystko mówiącej nazwie Plan Lekcji. Jest funkcjonalna; ma widżety.

Jej ekran główny zawiera widoki na dni tygodnia (domyślnie: poniedziałek - piątek). Do poszczególnych dni przechodzi się gestem przesunięcia w lewo/prawo. Jednocześnie ekran główny zawiera opcję przejścia do tygodnia oznaczonego symbolicznie A, B, AB. W przypadku uzupełniania planu, czyli dodawania konkretnych zajęć, przechodzimy do danego dnia tygodnia, dotykamy opcji konfiguracji i kolejno uzupełniamy pola formularza. Określamy czas zajęć, przynależność do danego tygodnia (jak już wspomniano, chodzi o A, B albo AB), wpisujemy nazwę przedmiotu, nazwisko nauczyciela, nr sali i oznaczamy rodzaj przedmiotu (wykład, ćwiczenia, laboratorium, projekt, seminarium; można jednak nie oznaczać rodzaju, i taka też jest wartość domyślna). Aplikacja umożliwia też dodanie okienka do planu zajęć.

W szufladzie nawigacyjnej odnajdziemy szereg opcji. Przede wszystkim warto pamiętać, że aplikacja umożliwia utworzenie wielu planów zajęć. Aby zaś aktywować dany plan w oknie zarządzania planami, trzeba go przytrzymać i wybrać stosowną funkcję z okienka, które wyskoczy; plan ten będzie od teraz dostępny na ekranie głównym. Program umożliwia dodawanie wydarzeń i notatek związanych z przedmiotami. Zawiera też widok szczegółowy na przedmioty, w tym na nasze oceny. W przypadku ocen możemy ustawić datę wystawienia, a także liczbę otrzymanych punktów, jeżeli pisaliśmy test. Można też zobaczyć średnią swoich ocen. Fajną opcją jest "Tryb lekcji". Wyświetla on na cały ekran aktualną datę i czas, a także informuje o statusie zajęć. Przydatna jest też funkcja globalnego widoku na nasz tygodniowy plan; jednym spojrzeniem możemy objąć wszystkie zajęcia.

W ustawieniach można wybrać, jakie dni tygodnia mają być wyświetlanie - dzięki temu z aplikacji korzystać mogą też śmiało studiujący w weekendy. Program udostępnia funkcję eksportu oraz importu danych. Ma jeszcze wiele innych przydatnych funkcji. Reasumując, Plan Lekcji to dopracowana aplikacja; naprawdę godna uwagi.

Wymagania!
Android 2.1

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
Plan LekcjiPlan Lekcji dla Android
2014-09-17

Ilość pobrań: 289 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Plan Lekcji