w
googluj
pl

Runtastic


ico
W dzisiejszym świecie siedzący tryb życia to norma. Samotna jazda na rowerze czy jogging w parku wydają się być mało atrakcyjne. Jednak to nie lenistwo, ale brak motywacji nie pozwala nam się podnieść zza biurka. Dzięki odpowiednim narzędziom każdy z Was może założyć adidasy i poprawić stan swojej kondycji. Z pomocą przychodzi Runtastic.

Dzięki technologicznemu rozwojowi i pojawieniu się smartphone’ów, dotychczas drogie krokomierze i zegarki z GPS’em odchodzą do lamusa. Zastępują je wielozadaniowe telefony.

Runtastic to program przeznaczony na mobilne urządzenia, który za pomocą systemu nawigacji satelitarnej odnajduje naszą pozycję na Ziemi. Dzięki wbudowanemu odbiornikowi GPS wykreśla przebytą przez nas drogę i oblicza czas w którym zajęła nam podróż

Główną część aplikacji stanowią liczniki czasu i dystansu. Oprócz tego, możemy manualnie wybrać dowolne wyświetlane statystyki. Wersja darmowa programu jest trochę ograniczona w tym aspekcie i oferuje wyłącznie pomiar czasu i odległości, z jaką się poruszamy. Wersja Pro, która kosztuje ledwie kilka złotych w internetowych sklepach, posiada także narzędzia informujące o średnim tempie, prędkości i spalanych kaloriach.

Runtastic oprócz obrazowego informowania o dotychczasowych dokonaniach, w wersji płatnej, posiada głosowe instruowanie, czy to o przebiegnięciu kolejnego kilometra, czy o czasie, potrzebnym do jego pokonania.

Aplikacja w wersji Pro zawiera Live Tracking. Jest to nic innego jak śledzenie na żywo, naszych sportowych wyczynów. Wszystko dzięki sprzęgnięciu aplikacji ze stroną internetową, na której nasi znajomi mogą nas dopingować.

Sama witryna programu to niejako portal społecznościowy, zrzeszający zapalonych biegaczy, kolarzy, rolkarzy czy piechurów górskich. Ułatwieniem w założeniu konta jest możliwość rejestracji poprzez Facebooka. Zarówno z poziomu strony, jak i z poziomu telefonu, możemy wysłać zapisy naszych wyczynów na prywatny profil w portalu Marka Zuckerberga.

Kolejnym narzędziem oferowanym przez aplikację jest Geo Tagowanie. Podczas biegu czy jazdy na rowerze mamy możliwość zrobienia zdjęcia dzięki zaimplementowanej w aplikacji usłudze. Program z automatu doda fotografię w odpowiednim miejscu, oznaczając ten fakt na mapie.

Wersja płatna oferuje podłączenie do telefonu sensora, mierzącego tętno. Naukowcy udowodnili, iż najlepsze efekty osiągamy przy odpowiedniej pracy serca, więc dzięki specjalnym miernikom i połączeniu ich z aplikacją, możemy kontrolować nasze tętno.
Przesunięcie ekranu w lewo względem głównego ekranu, spowoduje przedstawienie historii dotychczasowych zapisów. Wybranie poszczególnego wydarzenia spowoduje wyświetlenie informacji o średnim tempie, prędkości, przewyższeniu i spalonych kaloriach. Oprócz tego mamy możliwość oznaczenia nastroju jaki towarzyszył nam podczas biegu, nawierzchni którą się poruszaliśmy i pogodzie. Aplikacja dołącza wykresy prędkości, tempa i tętna, Tabelkę z czasami na poszczególnych kilometrach i trasę biegu dokładnie rozrysowaną na mapie Google.

U góry zapisu historii widnieje przycisk, umożliwiający zaimportowanie zapisu do portalów Runtastic.com i Facebook.

Program oferuje kilka trybów pracy. Basic Workout to normalny zapis wydarzenia. Mierzy tylko przebytą odległość i czas. Workout with goal umożliwia ustawienie sobie celu, jaki chcemy osiągnąć. Do dyspozycji mamy dystans, czas, tempo, spalone kalorie oraz dystans w określonym czasie. Podczas każdego z tych trybów miły głos będzie nas instruował o konieczności przyspieszenia bądź zwolnienia.

Dużym plusem, wyróżniającym aplikację spośród grona licznej konkurencji jest blokada głównego ekranu. Po rozpoczęciu aktywności na środku pojawia się mała kłódka. Dopiero jej naciśnięcie umożliwi zakończenie rejestracji biegu. W ten sposób nie nadusimy przypadkowo klawisza zapisz, jeszcze przed osiągnięciem celu.

Wersja darmowa, mimo iż bez głosowego informowania o dotychczasowym stanie przebytej drogi, jest poważną konkurencją dla wiodącego prym Endomondo. Wszystkich obawiających się o koszty użytkowania programu uspokajam, żaden z polskich operatorów nie pobiera opłat za połączenie GPS, a ściągnięcia mapki Googla czy wysłanie zapisu na stronę internetową, możemy dokonać w dowolnej chwili, na przykład znajdując się w zasięgu darmowej sieci WiFi.

Uwaga!
W wersji Pro głos informujący o postępach w aktywności wyłącznie w języku angielskim.

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
RuntasticRuntastic dla Android
2014-12-06

Ilość pobrań: 16 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Runtastic