w
googluj

Redwood 1.06


Redwood to program do wyodrębniania obrazów, ikon i innych danych z plików wykonywalnych. Umożliwia to uzyskanie łatwego dostępu na przykład do ikonek programów, które zaszyte są w analizowanym pliku i wystarczy je z niego odpowiednio wyodrębnić, by zyskać do nich dostęp w formie osobnego pliku na dysku. Ponieważ program jest bardzo prosty w obsłudze, może znaleźć zastosowanie nie tylko w rękach użytkowników zaawansowanych, ale również początkujących.

Aby skorzystać z jego możliwości, wystarczy uruchomić aplikację, która automatycznie poprosi użytkownika o wskazanie pliku wykonywalnego, z którego chcielibyśmy wydobyć zawartość. Na tym etapie wystarczy nawet wskazanie skrótu do aplikacji z pulpitu, a odpowiednie mechanizmy i tak dotrą do odpowiadającego jej pliku, który często jest zaszyty głęboko w strukturze katalogów na dysku. Co istotne, po wykonaniu importu, użytkownik praktycznie nie musi niczego więcej ustawiać. Wszystkie dane, które da się wyodrębnić z wybranego pliku, wyświetlane są w formie struktury drzewiastej w lewej części interfejsu. Wystarczy kliknąć na dowolny plik (lub katalog, by go otworzyć), aby w prawej, większej części okna programu wyświetlone zostały szczegóły, na przykład podgląd, w przypadku plików graficznych lub dodatkowe informacje tekstowe w przypadku przeglądania dokumentów z danymi o programie.

Warto zauważyć, iż przeglądane programem pliki nie są nigdzie zapisywane, do czasu, aż ręcznie nie aktywujemy takiej funkcji. W tym celu należy wybrać z listy interesujący nas plik (np. ikonę w konkretnej rozdzielczości), a następnie kliknąć przycisk "Extract". Zapytani zostaniemy o ścieżkę docelową, a kilka chwil później, dokument zostanie w niej zapisany. Od tego momentu jest do dyspozycji użytkownika z poziomu eksploratora systemu.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
RedwoodRedwood 1.06
Wersja stabilna
0.24 MB | 2017-12-30

Ilość pobrań: 301 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Redwood