w
googluj

Quick Any2Ico 2.4.0.0


Quick Any2Ico to bezpłatny i przenośny program, umożliwiający tworzenie wysokiej jakości ikon z dowolnych obrazków i zasobów, a także modyfikację formatów w istniejących ikonach.

Interfejs programu jest bardzo prosty i przejrzysty. Do przerabiania plików graficznych na ikony służy przycisk „Convert from an image file”; obsługiwane są wszystkie popularne formaty, m.in PNG, JPEG i BMP. Co ciekawe, możliwe jest także wyciągnięcie ikony z istniejącego pliku ICO – ta możliwość przyda się, jeśli chcemy szybko zmienić format ikony. Z kolei umieszczony z prawej strony przycisk „Extract from exe/dll/ocx resource” umożliwia wyciągnięcie obrazu źródłowego z pliku wykonywalnego, biblioteki bądź zasobu OCX. Możliwe jest także wydobywanie ikon z plików CUR i ANI, w których przechowywane są modele kursora. Podczas wyciągania ikony z zasobu binarnego, możliwe jest też ręczne wpisanie jej numeru indeksowego, co pozwala na uniknięcie żmudnego przeszukiwania źródła.

Przed rozpoczęciem właściwej pracy aplikacji, konieczne jest jeszcze określenie lokalizacji docelowej dla naszej ikony oraz formatów, w jakich ma występować. Dostępnych jest 8 formatów różniących się wielkością: od 16x16 do 512x512 pikseli. Gdy wszystkie parametry są już ustalone, ikonę tworzymy za pomocą przycisku „Convert it!” lub „Extract it!” (w zależności od wyboru pliku graficznego lub zasobu binarnego jako źródła). Należy pamiętać, że ikony konwertowanie z plików graficznych zazwyczaj będą lepszej jakości, niż te wyciągane z różnych plików. Program można obsługiwać także za pośrednictwem interfejsu tekstowego, uruchamianego z linii poleceń. Listę dostępnych komend można znaleźć na stronie producenta.

Aplikacja Quick Any2Ico oferuje ciekawy i rozsądny zakres funkcji wszystkim użytkownikom, których zadaniem jest tworzenie i modyfikowanie ikon.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.4 (5 głosów)

Strefa Download programu
Quick Any2IcoQuick Any2Ico 2.4.0.0
Wersja stabilna
0.36 MB | 2018-12-08

Ilość pobrań: 492 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Quick Any2Ico