w
googluj

Iconion 2.7


Iconion to program generujący nowoczesne, wektorowe ikony dla aplikacji desktopowych czy mobilnych. Program tworzy ikony na podstawie ikonek-piktogramów, które są zawarte w czcionkach symbolicznych i ostatnio stają się coraz bardziej popularne wśród twórców witryn internetowych. W aplikacji skorzystamy z gotowych zestawów czcionek symbolicznych - Entypo, Font Awesome, Iconic, Linecons, Line Icons, Typeicons oraz WPZOOM. Na ikonach można zastosować któryś z dostępnych stylów (odblokowano 10 stylów w wersji bezpłatnej narzędzia), a także ustalić jego kolor ogólny. Poza tym zdecydujemy o właściwościach wizualnych ikon i ich tła (barwa, gradient, przeźroczystość ikony oraz tła, położenie i rozmycie cienia, odstęp ikony od krawędzi tła, wielkość ikony i stopień jej rotacji w stosunku do tła, grubość oraz barwa obrysu ikony, rozmiar, zaokrąglenie i kolor obramowania tła, stopień obrotu tła wraz z ikoną). Po dostosowaniu wyglądu ikon, zapiszemy je w dowolnych albo domyślnych rozmiarach (np. 16, 32, 64, 128, 256, 512 i 1024 px), jako pliki PNG, JPEG lub BMP.

W Iconion możemy pracować z wieloma ikonami naraz, jednocześnie dodając do nich wybrany styl, dostosowując ich prezencję według wyżej wymienionych parametrów graficznych, a także zapisując ikony na dysku w określonych rozmiarach i ustalonym formacie. Program zapamiętuje zastosowane przez nas style i pozostałe właściwości wizualne ikon (po zapisaniu obrazów na dysku) oraz pozwala na ponowne wykorzystanie tych wzorców ustawień.

Interfejs graficzny Iconion został wykonany na przyzwoitym poziomie. Obsługa narzędzia jest bardzo intuicyjna, mniej zaawansowani użytkownicy powinni opanować ją w krótkim czasie. W witrynie producenta można zapoznać się z podstawowymi instrukcjami (dział Quick Help).

Dostępna jest również wersja programu dla systemu Mac OS, którą można pobrać ze strony producenta.

Ograniczenia!
Wersja Demo aplikacji posiada następujące ograniczenia – dostępnych jest tylko 10 stylów ikon, programu nie wolno używać do celów komercyjnych, w wersji płatnej otrzymujemy więcej ikon/czcionek symbolicznych. Wbrew temu, co twierdzi producent narzędzia, nie ma ograniczeń związanych z określaniem dowolnych rozmiarów dla zapisywanych ikon. Pełną wersję programu można nabyć za pośrednictwem witryny producenta.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
IconionIconion 2.7
Wersja stabilna
21.37 MB | 2015-06-30

Ilość pobrań: 363 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Iconion