w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 121
Wszystkich postów: 907633
Wszystkich tematów: 128677

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7423 dni

Z-DATdump 6.7 Build 00


Z-DATdump to program służący do szybkiego i niezawodnego kopiowania danych z dysku twardego naszego komputera na taśmy magnetyczne, co stanowi popularną metodą ich archiwizacji. Program potrafi ściśle współpracować z aplikacjami Z-VSScopy oraz Z-Dbackup tego samego producenta.

Program dysponuje celowo uproszczonym interfejs, dzięki czemu skomplikowany proces przenoszenia danych na taśmę staje się łatwiejszy i przyjemniejszy. Jego działanie można także kontrolować z poziomu linii poleceń oraz zautomatyzować tak, by kopie zapasowe naszych danych wykonywane były samoistnie w ustalonych odstępach czasowych.

Aplikacja pozwala na utworzenie do 5 list plików, które następnie możemy przenieść na taśmę jednym kliknięciem. Dane możemy zapisywać w formie niezmienionej lub w postaci kopii przyrostowych i dyferencyjnych (w których nadpisywane są odpowiednio nowe pliki i modyfikacje istniejących). Automatycznie tworzony jest też indeks zawartości taśmy.

Z poziomu programu mamy również dostęp do wielu operacji na samej taśmie. Możemy ją wysunąć z napędu, przygotować do zapisu, wczytać jej zawartość, sprawdzić poprawność zapisanych danych oraz napięcie taśmy, skasować fizycznie jej zawartość i uzyskać dostęp do danych o jej modelu.
Program Z-DATdump współpracuje z następującymi napędami taśmowymi: TRAVAN, SLR, MLR, QIC, LTO, AIT, DLT oraz z napędami DAT wyposażonymi w złącze USB, SCSI lub IDE. Według zapewnień producenta, obsługiwane są wszystkie modele powstałe po roku 2000 oraz wiele wcześniejszych.

Aplikacją Z-DATdump powinni zainteresować się wszyscy użytkownicy, którzy do archiwizacji danych używają bądź planują używać taśm magnetycznych.

Ograniczenia!
Dla użytkowników indywidualnych dysponujących systemami Windows XP - Windows 8, program automatycznie przechodzi na licencję Freeware po 27 dniach. Z kolei na systemach rodziny Windows Server jego funkcjonalność jest ograniczona do 14 dni.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Z-DATdumpZ-DATdump 6.7 Build 00
Wersja stabilna
18.02 MB | 2018-08-25

Ilość pobrań: 243 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Z-DATdump