w
googluj

SSuite Dual View 1.6.1


SSuite Dual View to aplikacja przeznaczona do prowadzenia rozmów wideo w sieciach LAN o małej lub większej rozpiętości oraz w Internecie, także poprzez połączenie WiFi. Program może służyć jako prosty komunikator wideo dla użytkowników domowych albo firm. Według producenta, osoby rozmawiają poprzez prywatne i zabezpieczone połączenie typu peer-to-peer, bez udziału serwerów, niestety nie zostały podane żadne konkretne szczegóły dotyczące zabezpieczeń, co pozostawia pewne wątpliwości odnośnie siły (czy istnienia) algorytmów szyfrujących itp. By nawiązać komunikację, wystarczy podać nazwę i adres IP komputera, na którym ktoś również używa programu. W oknie głównym mamy do dyspozycji obrazy z dwóch kamer – jedna należy do nas, druga do kontaktu, z którym aktualnie się komunikujemy.

Aplikacja przesyła głos za pomocą VoIP, posiada prostą listę kontaktów z opcją edycji, może także wykrywać komputery dostępne w naszej sieci, by nawiązać z nimi łączność (wykrywa wszystkie, niezależnie, czy korzystają z programu). Oprócz tego w Dual View dostępna jest regulacja ustawień kamery i mikrofonu, a także wybór dźwięku dla dzwonka (formaty MP3, WAV, WMA), istnieje także funkcja zrzutów obrazu z okienek kamer, ale wydaje się nie działać prawidłowo.

Szata graficzna programu jest dość estetyczna, wszystkie opcje są dobrze widoczne i łatwo osiągalne, a interfejs ma nowoczesny wygląd. Z intuicyjną obsługą powinien poradzić sobie właściwie każdy użytkownik, chyba że tajemnicę stanowi dla niego zagadnienie adresów IP. Na stronie twórców aplikacji można znaleźć kilka przydatnych instrukcji, zostały one zapisane w pliku PDF o nazwie „Video Applications and Communications”, umieszczonym w dziale Turtorials.

Uwaga!
SSuite Dual View nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować pobrane archiwum i uruchomić plik aplikacji.

Wymagania!
Podłączona kamerka internetowa. Do uzyskania obrazu wymagane są któreś z następujących kodeków: RGB 24, i420 albo YUY2. Powinny być one dostępne razem ze sterownikami kamery. Kodeki MPEG nie są wspierane.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
SSuite Dual ViewSSuite Dual View 1.6.1
Wersja stabilna
0.6 MB | 2014-02-24

Ilość pobrań: 268 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
SSuite Dual View