w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 136
Wszystkich postów: 913910
Wszystkich tematów: 130472

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7542 dni
pl

ReIcon (Restore Desktop Icon Layouts) 1.9


Podczas zmiany rozdzielczości ekranu (chociażby pod kątem niektórych gier czy aplikacji) lub przesiadce na nowy monitor może się okazać, że nasz starannie zaprojektowany układ ikon uległ rozsypce i wymaga ponownego ułożenia. ReIcon to prosta, przenośna i darmowa aplikacja, umożliwiająca zapisanie obecnego układu pulpitu i późniejsze przywrócenie go jednym kliknięciem.

Obsługa programu jest bardzo prosta i nie powinna sprawiać problemów nawet początkującym. Aktualny układ ikon zapisujemy przyciskiem „Save Icon’s Layout”. Pojawi się on na liście, na której zobaczymy również jego detale: rozdzielczość ekranu, w której został on zapisany, czas oraz liczbę ikon, które wchodzą w jego skład. Możliwe jest zapisywanie niemal dowolnej liczby konfiguracji ekranu.
Chcąc wczytać dany układ ikon, należy zaznaczyć go i użyć przycisku „Restore Icon’s Layout”, co – nawet przy wielkiej liczbie ikon – trwa krótką chwilę. W programie można również zmienić nazwę poszczególnych układów ikon, co ułatwi ich identyfikację, a także usunąćc zbędne projekty.

Co ciekawe, ReIcon potrafi również dodać swój wpis do menu kontekstowego systemu – zarówno do menu wywoływanego użyciem prawego przycisku myszy na pulpicie, jak i analogicznego menu, dostępnego po kliknięciu ikony „Mój komputer”. Tę możliwość znajdziemy w opcjach programu, pod zakładką „Add Context Menu”. Warto wiedzieć, że istnienie wpisu w menu kontekstowym jest niezależne od działania programu – nie musi on działać nawet w tle, by możliwe było szybkie przywrócenie układu ikon.

Polecamy ReIcon użytkownikom, dla których utrzymanie ładu i porządku wśród ikon pulpitu jest ważną sprawą, poprawiającą ergonomię pracy.

Uwaga!
Program jest w wersji Portable.

W pobranym archiwum znajdują się dwie wersje programu: 32 i 64-bitowa.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (6 głosów)

Strefa Download programu
ReIcon (Restore Desktop Icon Layouts)ReIcon (Restore Desktop Icon Layouts) 1.9
Wersja stabilna
0.95 MB | 2018-10-06

Ilość pobrań: 746 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
ReIcon (Restore Desktop Icon Layouts)