w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 268
Wszystkich postów: 904357
Wszystkich tematów: 127537

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6564 dni
pl

RegFromApp 1.33


RegFromApp to narzędzie umożliwiające śledzenie zmian w rejestrze, wprowadzanych przez różne aplikacje. Program tworzy standardowy plik rejestracyjny RegEdit, zawierający wszystkie zmiany wynikające z funkcjonowania danych aplikacji. Możemy wykorzystać tak wygenerowany plik i zaimportować go za pomocą RegEdit do rejestru systemu Windows.

Narzędzie nie wymaga instalacji, uruchamia się od razu z piku wykonywalnego, do jego działania nie są również potrzebne żadne dodatkowe biblioteki. Po uruchomieniu programu, wybieramy z listy odpowiedni proces, należący do aplikacji, którą chcemy monitorować (można również stworzyć nowy proces). Za każdym razem, gdy ów proces zapisze jakiekolwiek wartości w rejestrze, główne okno RegFromApp wyświetli nam te zmiany w typowym dla rejestru Windows pliku, mającym rozszerzenie .reg (wersje 4 i 5). Można kopiować i wklejać poszczególne z tych wartości do innych plików rejestru, bądź też zapisywać je wszystkie razem, w pojedynczym pliku .reg. Narzędzie można obsługiwać przy pomocy wiersza poleceń.

W Windows Vista, 7 i 8, aby program spełniał swoje funkcje przy włączonej kontroli kont użytkownika (UAC – User Account Control), monitorowane procesy muszą być uruchomione na tym samym koncie co RegFromApp, konieczny jest także odpowiedni poziom uprawnień dla programu. Użytkownik, który pragnie przeprowadzić inspekcję wszystkich procesów w systemie, powinien uruchomić narzędzie jako Administrator.

Interfejs RegFromApp jest typowy dla czasów Windows 95. Obsługa sprowadza się do uruchamiania inspekcji, edytowania i kopiowania wyświetlonych w oknie wartości oraz zapisywania ich w plikach .reg.

Dostępne są dwa tryby widoku:
• domyślny - Last Modified Values (ostatnio zmodyfikowane wartości), w którym program wyświetla zmiany wprowadzone do rejestru przez wybrany proces,
• Original Values (oryginalne wartości), w którym pokazywane są wartości rejestru sprzed modyfikacji wprowadzonych przez daną aplikację.

RegFromApp przyda się głównie zaawansowanym użytkownikom, dla których rejestr i skomplikowane komponenty Windows nie są aż tak bardzo tajemnicze. Monitorowanie wprowadzanych do rejestru zmian pozwoli im na lepszą kontrolę nad jego składnikami, dzięki temu będą mogli również wywierać wpływ na zachowanie systemu i aplikacji.

Uwaga!
W najnowszej wersji poprawiono współpracę programu z systemem Windows 8.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
RegFromAppRegFromApp 1.33
Wersja stabilna 32-bitowa
0.05 MB | 2014-12-31
RegFromApp 1.33
Wersja stabilna 64-bitowa
0.06 MB | 2014-12-31
Spolszczenie do RegFromApp

Ilość pobrań: 1442 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 16

Komentarze (0)
RegFromApp