w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 288
Wszystkich postów: 904361
Wszystkich tematów: 127541

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6566 dni

RAMDisk 4.4.0 RC36


RAMDisk to narzędzie pozwalające na utworzenie dodatkowej partycji w przestrzeni pamięci operacyjnej. Zyski tego typu operacji są dosyć istotne. Przede wszystkim zdecydowana większość aplikacji działa znacznie szybciej. Co więcej, nie marnujemy przestrzeni dyskowej na przechowywanie nieistotnych informacji. Pamięć RAM bardzo dobrze nadaje się do zapisywania wszelkiego rodzaju plików tymczasowych, w szczególności cache przeglądarek internetowych. Aplikacja może być również przydatna do przyspieszenia kompilacji, konwersji, zapisu i innych operacji związanych z modyfikacją struktury plików.

Działanie na tak stworzonej partycji odbywa się w identyczny sposób jak na standardowych, dyskowych przestrzeniach. Partycja jest widoczna w kontrolkach systemowych oraz Eksploratorze Windows i menadżerach plików. Domyślnie, dane są usuwane po wyłączeniu komputera lub po zatrzymaniu pracy sterownika. Producent udostępnił jednak funkcję przywracania zawartości dysku. Użytkownik może automatycznie, okresowo bądź na żądanie zachować informacje w postaci obrazu o rozszerzeniu IMG. Aplikacja pozwala na tworzenie partycji FAT16, FAT32 bądź nieformatowanych.

Program jest przyjazny dla początkujących użytkowników komputera. W prosty sposób można włączyć/wyłączyć partycję oraz dopasować jej ustawienia - na przykład oznaczyć odpowiednim podpisem. Dla bardziej wprawionych odbiorców przydatny będzie podgląd logów systemowych. Z poziomu aplikacji przejść można również do dosyć rozbudowanego pliku pomocy.

Uwaga!
Podczas pierwszego uruchomienia dysku należy zaakceptować monit związany z zabezpieczeniami systemu Windows.

Ograniczenia!
Narzędzie jest dostępne bezpłatnie. Wydanie posiada jednak dosyć istotne ograniczenie - maksymalna obsługiwana pojemność pamięci operacyjnej wynosi 4 gigabajty. Aby znieść tą niedoskonałość, należy zakupić kod licencyjny. Szczegółowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie projektu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (4 głosów)

Strefa Download programu
RAMDiskRAMDisk 4.4.0 RC36
Wersja stabilna
7.11 MB | 2016-02-10

Ilość pobrań: 4129 | W tym miesiącu: 12 | W poprzednim miesiącu: 31

Komentarze (3)
RAMDisk
avatararrow
~@@ | 2013.12.15 20:26
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Polecam i sam używam na nic nie trzeba czekać - VSuite Ramdisk (Free Edition)
RAMDisk 4.4.0 RC8
avatararrow
~cimlik | 2012.06.25 11:19
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
@KristofK: prawdopodobnie tak to ma właśnie działać. Możesz spróbować napisać do producenta z zapytaniem czy jest możliwość dodania opcji zmniejszenia czasu oczekiwania. Wsparcie techniczne u nich jest dobre i odpisują dosyć szybko.
RAMDisk 3.5.130 R24
avatararrow
~KristofK | 2012.06.24 13:04
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Używam DataRAM Ramdisk w wersji 3.5.130. Ze względu na fakt, ze posiadam system na dysku SSD, wszelkie śmieci systemowe, przeglądarki internetowej, a nawet pagefile (mimo 4GB ram ustawiłem pagefile ponieważ używam także programów, które wymagają pagefile) trafiają do ramdysku (Mam 8GB - 4 dla Windows XP, a resztę jako właśnie RAMDYSK). Jest tam opcja manualnego ustawienia czasu oczekiwania na inicjalizacje RAMDYSKU, najmniejsza możliwa wartość to 60 sekund, co powoduje, ze Windows uruchamia się dłużej o te właśnie 60 sekund. Czy jest to konieczne? Czy da się jakoś ta wartość zmniejszyć? Czy istnieją inne tego typu programy, które nie wydłużają startu systemu?
RAMDisk 3.5.130 R24