w
googluj
pl

Pointofix 1.8.0


Pointofix to darmowy program, dzięki któremu wprowadzimy rozmaite oznaczenia, obiekty i adnotacje na obraz wyświetlany na ekranie/ekranach PC. Z łatwością można zamrozić obraz i przy pomocy zestawu narzędzi rysować po nim odręcznie, tworzyć na nim strzałki, rozmaite znaczki czy kształty, jak również wprowadzać na niego tekst. W każdej chwili będziemy w stanie wyjść ze stanu zamrożenia i kontynuować np. pokaz wideo albo bardziej statyczną prezentację. Przed przejściem w tryb edycyjny program wyświetla tylko bardzo małe okienko, prezentowane zawsze na wierzchu okien innych aplikacji. Gdy uruchomimy tryb zamrożenia, uzyskamy dostęp do panelu narzędziowego Pointofix. Możliwe jest szybkie włączanie/wyłączanie trybu zamrożenia ekranu przy użyciu odpowiedniej opcji w okienku/panelu programu. Ten sam skutek uzyskamy za pomocą klawisza F9. W opisywanym trybie mamy również dostęp do narzędzi edycyjnych w menu kontekstowym Pointofix (zostanie wywołane po kliknięciu prawym przyciskiem myszki na ekranie).

W zestawie narzędzi znajdziemy ołówek, gumkę, podświetlenie, narzędzia tworzenia linii prostych, strzałek jedno czy obustronnych oraz prostokątów i elips (również z wypełnieniem), narzędzia wprowadzania tekstu i znaczków (zielony znak OK, czerwony krzyżyk), narzędzia zaznaczania wybranego obszaru ekranu, narzędzie zoomu (200 lub 400 krotnego, także zoom kontrolowany za pomocą scrolla myszki). Dostępne są również funkcje cofania ostatniej zmiany oraz usuwania wszystkich obiektów z ekranu. Program pozwala na wybranie grubości linii tworzonych obiektów oraz ustalenie wielkości tekstu i znaczków. Dostępna jest paleta odpowiedzialna za nadawanie barw obiektom, uwzględniająca przeźroczystość kolorów względem tła. W razie potrzeby będziemy w stanie zdecydować się na ukrycie kursora myszki, tak aby nie przeszkadzał podczas prezentacji. Warto dodać, że program posiada możliwość generowania nowego płótna, wypełnionego w całości jednobarwnym tłem (z opcjonalną siatką) i wyświetlanego na wybranym ekranie. Oczywiście na takie płótno możemy bez przeszkód nanosić różne obiekty. Zamrożony obraz skopiujemy do schowka Windows albo zapiszemy w plikach PNG, JPG czy BMP. Istnieje także możliwość wydruku obrazu lub przesłania go w e-mailu. Poza tym na uwagę zasługuje funkcja tworzenia zrzutów ekranu (również automatycznie, po zakończeniu edycji), zapisywanych w formacie PNG.

Interfejs Pointofix jest dość minimalistyczny i dzięki temu nie zasłania obszaru prezentacji. Mniej doświadczeni użytkownicy w krótkim czasie opanują zasady działania najistotniejszych funkcji programu. W witrynie projektu udostępniono instrukcje w kliku językach (sekcja Hilfe), jednak brakuje porad w polskiej wersji językowej.

Spolszczenie!
Sposób spolszczenia interfejsu – należy rozpakować pobrane archiwum z plikami językowymi do dowolnego folderu, następnie odnaleźć w nim plik INI polskiej translacji (pointofix_translation_pl), wkleić go do folderu zainstalowanego Pointofix, po czym zmienić nazwę tego pliku na pointofix_translation. Jeżeli program był uruchomiony w trakcie tych akcji, trzeba go zamknąć i włączyć ponownie.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
PointofixPointofix 1.8.0
Wersja stabilna
1.3 MB | 2019-07-13
Spolszczenie do Pointofix
przejdź
Pointofix Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 1345 | W tym miesiącu: 36 | W poprzednim miesiącu: 238

Komentarze (0)
Pointofix