w
googluj

PicCollage


PicCollage to darmowa, zyskująca na popularności aplikacja, która pozwala na intuicyjne tworzenie kolaży obrazów cyfrowych. Na kolaż przygotowany w programie składają się zdjęcia czy grafiki (wyświetlane w wybranym przez nas układzie), tekst, odręczny rysunek, tzw. stickery (różne znaczki, wyglądające jak naklejki), a także określone tło, prezentowane pod tymi elementami. Obrazy należące do kolażu można dodatkowo edytować za pomocą kilku prostych narzędzi, takich jak: kadrowanie, wycinanie fragmentów, wprowadzenie kolorowego obramowania czy zastosowanie efektów graficznych. Ponadto PicCollage oferuje zestaw gotowych szablonów kolaży, dostosowanych do formatu kartek okolicznościowych. Odpowiednie wersje aplikacji udostępniono dla systemów Windows 10, Windows 10 Mobile, Android, iOS.

PicCollage, jak na w pełni funkcjonalną aplikację Windows 10 przystało, wspiera ekrany dotykowe (np. ekrany urządzeń mobilnych), tak więc możliwa jest wygodna obsługa programu za pomocą tzw. tapnięć i gestów dotykowych. W ogóle program jest bardzo intuicyjny w obsłudze, łatwo będziemy w stanie przeskalować czy obrócić wczytane obrazy, zastosować na nich narzędzia edycyjne, zdecydować się na określony układ obrazów w kolażu, wyświetlić wybrane tło pod kolażem, dodać stickery (bogaty zbiór do pobrania), narysować coś odręcznie na obrazie, ustalić parametry wprowadzonego tekstu (różne czcionki i kolory wypełnienia oraz tła), usunąć wybrane elementy kolażu itd. Warto wspomnieć o możliwościach ustawiania obrazów jako tła kolażu oraz duplikowania grafik.

Aplikacja dodaje stworzone przez nas kolaże do swojej galerii. Projekty można opublikować w serwisach Facebook oraz Twitter, przesłać do innych aplikacji (np. OneNote, Poczta, Wiadomości), ustawić jako tapetę urządzenia mobilnego, a także wydrukować lub zapisać na nośniku danych. PicCollage wczytuje pliki graficzne w następujących formatach: JPG, JPEG, PNG, BMP i GIF. Zapis jest możliwy tylko do plików JPEG. Warto dodać, że aplikacja została wyposażona w internetową wyszukiwarkę plików graficznych. Za jej pomocą możemy szybko odnaleźć interesujące nas obrazy i dodać je do kolażu.

Interfejs graficzny PicCollage jest nowoczesny i elegancki. Mniej doświadczeni użytkownicy szybko opanują zasady obsługi aplikacji. Producent nie przygotował szczegółowych instrukcji.

Ograniczenia!
PicCollage dodaje własny, niewielki znak wodny do tworzonych kolaży. Usunięcie znaku jest płatne (wymaga przekazania dotacji finansowej dla producenta aplikacji).

Wymagania!
Do pobrania aplikacji wymagany jest Sklep Windows.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
PicCollagePicCollage
Wersja stabilna
84.9 MB | 2016-02-22
przejdź PicCollage dla Android

Ilość pobrań: 523 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (0)
PicCollage