w
googluj

Artensoft Photo Mosaic Wizard 2.0.140


Artensoft Photo Mosaic Wizard to ciekawe program do tworzenia mozaik ze zdjęć. Aplikacja wykorzystuje zaawansowane algorytmy matematyczne, dzięki czemu generowanie obrazy są zadowalającej jakości. Program cechuje się ponadto prostą obsługą i sporą ilością opcji, pozwalających na dostosowanie grafiki do potrzeb użytkownika. Do stworzenia własnej mozaiki wystarczy kilka kroków:

• Wczytanie obrazu, które będzie służyło jako tło i podstawa do obliczeń.

• Wybór składowych mozaiki. Wystarczy podać ścieżkę do katalogu, a program sam przetworzy potrzebne dane. Do stworzenia wysokiej jakości mozaiki niezbędne jest zadanie co najmniej 1500 zdjęć, niemniej optymalną wartością jest kilka tysięcy.

• Dostosowanie ustawień algorytmu generującego wynikowy obraz. Można skalibrować między innymi:
- ilość elementów składających się na mozaikę,
- jakość i format docelowy,
- sposób obróbki składowych grafik (odbicie lustrzane, obrót),
- wykluczanie sąsiadujących ze sobą identycznych obrazków.
Następnie należy rozpocząć proces przetwarzania. W zależności od wydajności posiadanego sprzętu i opcji konfiguracyjnych, może on potrwać od kilku do kilkudziesięciu minut.

Po zakończeniu pracy algorytmu, wyniki należy zweryfikować i dostosować do własnych potrzeb. W łatwy sposób odbywa się skalowanie grafiki, dostosowanie jej kolorystyki lub usuwanie i edytowanie dowolnych komórek. Ostatecznie mozaikę można zapisać do pliku graficznego (aplikacja obsługuje szereg popularnych formatów).

Aplikacja w wersji trial. Umożliwia ona na korzystanie z części funkcjonalności przez 30 dni (nie jest dostępna opcja zapisu mozaiki do pliku). Po upływie tego okresu należy zakupić płatną licencję lub usunąć program z dysku twardego.

Artensoft Photo Mosaic Wizard dostępny jest w angielskiej wersji językowej. Paczka instalacyjna zawiera przyzwoity plik pomocy, pokazujący w jaki sposób korzystać z dostępnych funkcjonalności. Na witrynie producenta natomiast można znaleźć galerię prac stworzonych za pomocą aplikacji oraz bezpłatną bazę grafik, które z powodzeniem można wykorzystać do budowania własnych mozaik.

Do generowania kolaży ze zdjęć można użyć programu Artensoft Photo Collage Maker tego samego producenta. Posiada on niemal identyczną funkcjonalność i bardzo zbliżony interfejs.

Uwaga!
Program do poprawnego funkcjonowania wymaga pakietu .NET Framework. w wersji 2.0 lub wyższej.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Artensoft Photo Mosaic WizardArtensoft Photo Mosaic Wizard 2.0.140
Wersja stabilna
26.3 MB | 2019-04-02

Ilość pobrań: 882 | W tym miesiącu: 9 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Artensoft Photo Mosaic Wizard
avatararrow
~Lupus | 2011.06.26 09:48
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Lipa, że Trial. Jak dla mnie z tego powodu odpada.