w
googluj

CollageIt Free Edition 1.9.5


CollageIt to przystępne narzędzie do tworzenia kolaży. Aplikacja pozwala na szybkie stworzenie dobrze wyglądającej kompozycji ze zdjęć zgromadzonych na dysku twardym i zewnętrznych nośnikach danych. Oferuje wszystkie podstawowe funkcje, współpracując przy tym z systemami operacyjnymi Microsoft Windows i Mac OS X.

Obsługa CollageIt jest intuicyjna, głównie za sprawą dobrze przemyślanego interfejsu. Na początku powinniśmy wybrać jeden z predefiniowanych szablonów - jeśli pominiemy tą operację, program wylosuje układ kolażu. Kolejnym niezbędnym krokiem jest wczytanie zestawu zdjęć (możemy to zrobić za pomocą metody Drag&Drop lub okna dialogowego). Następnie zmieniamy ustawienia związane z wyglądem grafiki. Możliwości są całkiem spore. Aplikacja oferuje między innymi:
- wybór liczby zdjęć widocznych na kolażu,
- dobieranie rozmiaru odstępów i marginesów,
- automatyczne bądź manualne obracanie zdjęć i dobieranie poziomu "rozsiania" fotografii,
- zmienianie kolejności zdjęć poprzez przeciąganie ich na formatce,
- dodawanie ramek o określonych parametrach (kolor, szerokość),
- włączanie/wyłączenie cieni,
- losowanie układu i kolejności zdjęć,
- zmianę tła (gradient, jednolite wypełnienie, plik graficzny),
- ustawianie parametrów i układu strony.

Narzędzie w trakcie edycji oferuje podgląd wyników w głównym oknie i trybie pełnoekranowym. Dużą zaletą aplikacji są pokaźne możliwości związane z eksportem wyników pracy. Przede wszystkim kolaż możemy zapisać w postaci dokumentu PDF bądź w jednym z popularnych formatów graficznych (JPEG, PNG, BMP, GIF, PSP, TIFF). Bardziej przydatne w dzisiejszych czasach będą jednak opcje wysyłki za pośrednictwem poczty elektronicznej lub publikacji w serwisach społecznościowych (Facebook, Flickr). Grafikę w szybki sposób możemy także ustawić jako tapetę pulpitu.

Ograniczenia!
Aplikacja jest dostępna bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Wersja darmowa posiada dosyć istotne ograniczenia: do kolaży dołożony jest znak wodny, wynikowe prace mają ograniczony rozmiar, a podczas pracy aplikacji wyświetlane jest okno reklamowe. Dodatkowo nie jest możliwe przycinanie zdjęć.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
CollageIt Free EditionCollageIt Free Edition 1.9.5
Wersja stabilna
8.39 MB | 2015-01-07

Ilość pobrań: 3248 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 14

Komentarze (0)
CollageIt Free Edition