w
googluj

Artensoft Photo Collage Maker 2.0.136


Artensoft Photo Collage Maker to ciekawe narzędzie do tworzenia kolaży ze zdjęć. Aplikacja cechuje się intuicyjną obsługą, niemniej pod prostym w użytkowaniu interfejsem kryją się dosyć skomplikowane algorytmy matematyczne, dopasowujące do siebie odpowiednie obrazki. Dzięki temu wynikowe grafiki charakteryzują się wysoką jakością i mogą być z powodzeniem wykorzystywane na przykład w celach reklamowych.

Proces tworzenia kolażu zajmuje kilkadziesiąt minut i składa się z pięciu niezbyt skomplikowanych kroków. Pierwszym z nich jest wybranie obrazu służącego jako szablon i podstawę do wyliczeń dla algorytmu generującego wynikowy obraz. Następnie należy wczytać zestaw zdjęć, które posłużą jako budulec - z nich będzie składał się kolaż. Długość procesu zależy głównie od ilości przetwarzanych obrazków i wydajności komputera - może potrwać od kilku do kilkudziesięciu minut. Producent sugeruje wczytanie przynajmniej kilkuset grafik. Jeśli nie mamy tak obszernej bazy na dysku, możemy pobrać darmową paczkę ze strony producenta. Następnym etapem jest rozpoczęcie procesu generowania i dostosowanie opcji konfiguracyjnych. Wśród nich znajdują się między innymi:
- sposób obróbki składowych kolażu (zdjęcie oryginalne, odbicie lustrzane, obrót o kąt),
- usuwanie powtarzających się obrazków,
- poziom korekcji,
- sposób budowy kolażu (cała przestrzeń, wyłączanie białych i czarnych obszarów),
- jakość obrazu,
- kolor tła w przypadku plików PNG.

Stworzony kolaż można po zakończeniu przetwarzania przez algorytmy edytować i dostosować do swoich potrzeb. Użytkownik może zamieniać obrazki miejscami, przesuwać je, obracać i zmieniać ich rozmiar. Również przybliżanie i oddalanie obrazu nie stanowi problemu - wystarczy zaczekać kilkadziesiąt sekund na przeskalowanie. Ostatnim krokiem jest zapisanie kolażu na dysku twardym lub zewnętrznym nośniku. Aplikacja obsługuje kilka popularnych formatów, w tym JPG, JPEG, BMP, TIFF i PNG.

Program dostępny jest w wersji testowej, pozwalającej na używanie przez 30 dni. Niestety bez wykupionej licencji nie można również zapisać wygenerowanego obrazu do pliku. Narzędzie jest również mało stabilne na słabszym sprzęcie - do tworzenia obrazów o wysokiej rozdzielczości polecamy wydajne podzespoły.

Do tworzenia mozaik można wykorzystać program Artensoft Photo Mosaic Wizard tego samego producenta. Posiada on niemal identyczną funkcjonalność i bardzo zbliżony interfejs.

Uwaga!
Program do poprawnego funkcjonowania wymaga pakietu .NET Framework. w wersji 2.0 lub wyższej.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.3 (4 głosów)

Strefa Download programu
Artensoft Photo Collage MakerArtensoft Photo Collage Maker 2.0.136
Wersja stabilna
30.7 MB | 2020-01-07

Ilość pobrań: 1011 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (2)
Artensoft Photo Collage Maker
avatararrow
~cimlik | 2011.06.26 12:28
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
@Limo: sprawdź sobie zrzuty ekranowe z aplikacji - niestety jest znak wodny ;-).
avatararrow
~Limo | 2011.06.26 09:47
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Wiecie czy jak jest kolaż na podglądzie czy jest tam jakiś znak wodny, bo jak nie to można screena zrobić i mamy swój kolaż :)