w
googluj

Mosamic 1.3.1


Mosamic to bardzo prosty w obsłudze program graficzny pozwalający na tworzenie mozaik ze zdjęć z wykorzystaniem efektu pikselizacji lub stosując nakładanie na obraz wielu innych grafik, które, dzięki swojej kolorystyce, stworzą fotografię, którą chcemy wygenerować. Narzędzie pracuje zaskakująco szybko, a prostota jego obsługi potęguje ogólne dobre wrażenie, jakie sprawia program.

Aby wykorzystać jego możliwości, po uruchomieniu aplikacji wystarczy jej wskazać przy pomocy kreatora, które zdjęcie chcemy wygenerować. Następnie zostaniemy poproszeni o wybranie typu konwersji; kolorystycznej lub zdjęciowej. Na tym etapie dalsze drogi edycji się rozbiegają, ponieważ w przypadku kolorystycznej konwersji na mozaikę, mamy jedynie możliwość ustawienia, jak gęsta ma ona być.

W przypadku skorzystania z drugiej opcji, nasze kolejne zadanie w kreatorze będzie polegało na wskazaniu programowi folderu, który zawiera różnokolorowe zdjęcia, na bazie których aplikacja mogłaby stworzyć kolaż tworzący wybrane przez nas zdjęcie. W tym kroku pomocny może okazać się wbudowany importer fotografii z popularnego serwisu służącego dzieleniu się zdjęciami, Flickr. Wystarczy wpisać słowo kluczowe, aby program wyszukał żądaną ilość zdjęć pasujących do tworzonego przez nas projektu i dodał je do bazy, z której będzie korzystać podczas tworzenia mozaiki. Cały proces generowania nowego zdjęcia nie trwa nawet kilku sekund, a efekty są bardzo dobre. Stworzoną grafikę możemy zapisać między innymi w formacie JPG lub PNG.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
MosamicMosamic 1.3.1
Wersja stabilna
24.78 MB | 2014-09-29

Ilość pobrań: 458 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Mosamic