w
googluj

Picture Collage Maker 4.1.4


Picture Collage Maker jest programem w anglojęzycznej wersji językowej służącym do tworzenia kompozycji graficznej z twórczym wykorzystaniem zdjęć, w formie kolażu.

Interfejs programu jest intuicyjny i jest podobny do innych edytorów graficznych. Program posiada kilka zakładek z gotowymi szablonami kolażu, gdzie wystarczy tylko wkleić własne zdjęcie za pomocą metody "przeciągnij i upuść". Jest to bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza dla początkujących, którzy mogą od razu rozpocząć pracę z aplikacją zamiast poświęcać wiele czasu na czytanie dołączonej instrukcji.

Gotowe szablony kolaży zostały starannie przygotowana, dlatego mogą służyć jako karty okolicznościowe, zaproszenia, kalendarze, które możemy dodatkowo edytować bez ograniczeń. Elementy kolażu można dowolnie przesuwać, rozszerzać, wydłużać, czy obracać.

Zdjęcie dodane do ramki można kalibrować tak, aby nie pojawiał się efekt uciętej głowy lub aby można było wyeksponować najważniejsze rzeczy na zdjęciu. Oczywiście użytkownik nie jest pozbawiony możliwości utworzenia własnego kolażu od podstaw. Program udostępnia gotowe elementy, z których można stworzyć swój kolaż zaczynając od tła, poprzez maski, wprowadzanie tekstu po ramki o różnych kształtach, w których możemy umieścić zdjęcie.

Osiągany efekt nie zastąpi wprawdzie profesjonalnie wykonanych kolaży, ale wykorzystanie programu do tworzenia własnych zaproszeń lub kart okolicznościowych jest ciekawą alternatywą, nie tylko dla najmłodszych. Takie prace są bardziej cenne niż seryjnie produkowane kartki i bileciki zakupione w sklepach.

Program pozwala na zapisanie rezultatów pracy w formacie JPEG, dzięki czemu możemy wykorzystać naszą prace np. jako tło pulpitu. Chociaż program posiada niezbyt przemyślane rozstawienie narzędzi, jest łatwy w obsłudze i pozwala na osiąganie bardzo ciekawych efektów nawet początkującym użytkownikom.

Ograniczenia!
Program w wersji próbnej umożliwia testowanie przez 15 dni.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.2 (10 głosów)

Strefa Download programu
Picture Collage MakerPicture Collage Maker 4.1.4
Wersja stabilna
102.14 MB | 2016-09-05

Ilość pobrań: 8132 | W tym miesiącu: 14 | W poprzednim miesiącu: 9

Komentarze (1)
Picture Collage Maker
avatararrow
~DagMary | 2015.08.15 19:24
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Wszystko super fajnie. Do tworzenia od podstaw bardzo dobry: dobór tła, ramek, cienia, rozmiar zdjęcia + tekst(bo nie każdy dodaje) a na koniec wybór formatu zapisu i....napis w wersji testowej pośrodku niby wodny więc...cała praca moja do kosza, jak na płacenie brak środków płatniczych....
Picture Collage Maker 4.1.2