w
googluj

Oloneo HDRengine 1.1.400.438


Oloneo HDRengine to narzędzie do tworzenia i edycji obrazów HDR (High Dynamic Range). Aplikacja wyróżnia się wysoką funkcjonalnością i pełną automatyzacją pracy, dzięki czemu sprawdzi się zarówno w domowych jak i bardziej profesjonalnych zastosowaniach. Program posiada także intuicyjny, podzielony na karty interfejs. W razie jakichkolwiek problemów z obsługą, możemy zapoznać się z plikiem pomocy i instruktażami wideo.

Proces edycji obrazów składa się z kilku etapów:
1) Na początku pracy z aplikacją należy wczytać zdjęcia różniące się ekspozycją. Program obsługuje pliki graficzne w formatach JPEG/TIFF jak również dane RAW dla aparatów: Canon, Fujifilm, Konica Minolta, Panasonic, Kodak, Nikon, Sony, Olympus, Casio, Pentax. Pełne zestawienie wspieranych producentów i modeli sprzętu fotograficznego, znajdziemy na witrynie produktu. Oloneo HDRengine wyświetla podstawowe informacje o plikach (czas otwarcia migawki, przysłona, ISO, ogniskowa, data wykonania ujęcia) oraz pozwala użytkownikowi na ręczne zmodyfikowanie niezbędnych danych.

2) Kolejny krok edycji polega na wybraniu parametrów przetwarzania, takich jak automatycznie dopasowywanie zdjęć czy usuwanie duchów. Po naciśnięciu na przycisk "Create HDR ToneMap Project" zostanie wygenerowany obraz HDR. Proces jest szybki - przetwarzanie danych trwa zaledwie kilka sekund.

3) Jeśli jesteśmy zadowoleni z uzyskanych efektów, obraz możemy zapisać w postaci projektu lub pliku graficznego. W przeciwnym wypadku do dyspozycji mamy rozbudowane funkcje edycyjne:
- włączanie/wyłączenie trybu Natural HDR,
- modyfikacja ekspozycji, jasności, kontrastu, nasycenia, temperatury barw,
- mapowanie tonów w trzech trybach działania (automatyczne, lokalne, globalne),
- obracanie i odbijanie obrazu,
- ustalanie balansu bieli,
- wprowadzanie predefiniowanych efektów (naturalna kolorystyka, stara pocztówka, sepia, grunge, podczerwień, przesunięcie kolorów, skala szarości, obraz czarno-biały, zimna/ciepła kolorystyka, cyjanotypia, stare zdjęcie i inne),
- podgląd histogramu,
- korzystanie z tak zwanej linii czasu (pozwala ona na przenoszenie w dowolny punkt edycji, wersjonowanie modyfikacji oraz tworzenie animacji przedstawiających przebieg zmian),
- wsparcie profili kolorów ICC i różnych przestrzeni barw (sRGB, AdobeRGB, ProPhoto RGB),
- cofanie i powtarzanie operacji.

Uwaga!
Program pobieramy z oficjalnej strony producenta. Wymagane jest podanie adresu mailowego.

Ograniczenia!
Oloneo HDRengine jest rozpowszechniany na zasadach licencji trial. Aplikacja działa w pełni funkcjonalnie przez 30 dni od daty instalacji - po upływie okresu ewaluacyjnego należy zdecydować się na zakup pełnej wersji lub usunięcie narzędzia z systemu operacyjnego.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Oloneo HDRengineOloneo HDRengine 1.1.400.438
Wersja stabilna
7.68 MB | 2016-08-09

Ilość pobrań: 232 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Oloneo HDRengine