w
googluj
pl

Machinery Natural HDR 2.7.9 Build 8


Machinery Natural HDR to pakiet do tworzenia obrazów HDR. Narzędzie udostępnia użytkownikowi szereg niezbędnych do tego celu funkcji, takich jak: wyrównywanie zdjęć, usuwanie duchów, korekcja ekspozycji, kalibracja kontrastu i detali, maski, detekcja krawędzi czy bracketing. Istotną cechą aplikacji są algorytmy, dobierające ustawienia w taki sposób, by uzyskane efekty wyglądały realistycznie.

Program posiada prosty w obsłudze interfejs w polskiej wersji językowej. Projekt tworzymy w kilku łatwych krokach. Standardowa procedura sprowadza się do przeciągnięcia plików graficznych na okno edytora, wyboru jednego z gotowych ustawień (tak zwane presety) lub manualnego dostosowania parametrów obróbki. Co ciekawe, dobrze wyglądający efekt możemy uzyskać nawet z jednej fotografii. Podczas modyfikacji zdjęć mamy możliwość skalowania i przesuwania obrazu. W prosty sposób zapoznamy się również z histogramem w dwóch trybach widoku (jasność, udział poszczególnych kanałów koloru). Co niezwykle ważne, wprowadzone zmiany można wycofać lub zapisać jako predefiniowane ustawienie.

Dostępne opcje edycyjne:
- obracanie obrazu,
- winietowanie (wybór stylu, ostrości, promienia, korekcji koloru),
- wygładzanie (narzędzie pozwoli na skuteczne usunięcie szumów i zmianę poziomu małych/średnich kontrastów),
- mikser jasności,
- kalibracja kanałów RGB,
- zmiana nasycenia i barwy,
- wyostrzanie.

Do pakietu zostało dołączone narzędzie Machinery Explorer. Jest to prosta przeglądarka projektów i plików graficznych, pozwalająca na nawigowanie w strukturze dysku twardego, a także przechowywanie ulubionych dokumentów. Do dyspozycji mamy dwa rodzaje widoku (lista, miniatury), wygodną wyszukiwarkę, podgląd danych EXIF, podstawowe opcje edycyjne (kopiowanie, wklejanie, wycinanie, usuwanie, zmiana nazwy), sortowanie i filtrowanie. Narzędzie przyda się również do tworzenia projektów i zapisywania list do przetwarzania wsadowego.

Ograniczenia!
Narzędzie jest dostępne w ograniczonej czasowo i funkcjonalnie wersji trial. Nie mamy możliwości zapisywania wyników pracy w pełnej rozdzielczości, nie jest obsługiwany 16-bitowy format TIFF, a sama aplikacja działa przez 45 dni. Zniesienie tych niedogodności jest możliwe po zakupieniu pełnego wydania.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
Machinery Natural HDRMachinery Natural HDR 2.7.9 Build 8
Wersja stabilna
15.02 MB | 2014-07-12

Ilość pobrań: 302 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Machinery Natural HDR