w
googluj
pl

Machinery HDR Effects 3.1.0.6


Machinery HDR Effects to solidne narzędzie do tworzenia fotografii HDR. Narzędzie wyróżnia się mnogością dostępnych funkcji oraz niskim skomplikowaniem obsługi. Do wygenerowania zdjęcia z odpowiednimi efektami nie jest potrzebna zaawansowana wiedza z zakresu obróbki graficznej. Obraz HDR można również stworzyć z pojedynczej fotografii.

W celu rozpoczęcia procesu przetwarzania, wystarczy przeciągnąć zdjęcia naświetlone z różną ekspozycją na główne okno aplikacji. Po chwili, zobaczymy możliwy do uzyskania efekt. Warto nadmienić, że narzędzie obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty plików (w tym formaty RAW istotnych producentów sprzętu). Jeśli uzyskany rezultat nas nie satysfakcjonuje, możemy w prosty sposób dopasować parametry zdjęcia. Pomoże nam w tym bogaty zestaw filtrów i narzędzi. Wśród nich znajdują się: balans bieli, wyostrzanie, zmiana nasycenia i barwy, winietowanie, gradient koloru, redukcja szumów, wykrywanie krawędzi, usuwanie przesunięć i "duchów", zmiana jasności poszczególnych kanałów koloru, obracanie o kąt.

Kolejną ciekawą zaletą Machinery HDR Effects jest zestaw predefiniowanych ustawień. Dzięki nim, użytkownik może zmienić fotografię za pomocą jednego kliknięcia myszy. Z programem dostarczonych jest kilkanaście gotowych efektów, niemniej w prosty sposób można stworzyć własne. Pakiet zawiera również dodatkowe narzędzie - Machinery Explorer. Jest to dosyć prosta przeglądarka plików graficznych. Pozwala ona jednak na skorzystanie z tak zwanego przetwarzania wsadowego. Po wybraniu folderu zapisu, docelowego formatu, rozdzielczości, jakości, DPI i efektów, aplikacja automatycznie przetworzy wszystkie wczytane zdjęcia.

Inne cechy aplikacji:
- tryb pełnoekranowy,
- możliwość konfiguracji środowiska (zmiana widoczności paneli, przesuwanie okien),
- odczytywanie danych EXIF,
- współpraca z zewnętrznymi edytorami graficznymi,
- podgląd oryginalnego i zmienionego obrazu (dzielenie widoku na dwie części),
- cofanie i powtarzanie operacji,
- obsługa procesorów wielordzeniowych.

Aplikacja posiada polską wersję interfejsu. Na oficjalnej stronie programu znajduje się również przystępna instrukcja obsługi. Co więcej, do paczki instalacyjnej dołączony jest niewielki zbiór przykładowych prac (katalog Samples). Pozwalają one na szybkie zapoznanie się z możliwościami programu.

Ograniczenia!
Program jest dostępny w wersji testowej, działającej przez 45 dni od daty instalacji. Posiada ona dwa dosyć istotne ograniczenia - wielkość wynikowych obrazów jest ograniczona. Dodatkowo, użytkownik nie ma możliwości zapisu zdjęć w formacie 16-bit TIFF.

Licencja: Demo (testowa z ograniczoną funkcjonalnością)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.9 (14 głosów)

Strefa Download programu
Machinery HDR EffectsMachinery HDR Effects 3.1.0.6
Wersja stabilna
23.75 MB | 2024-03-27

Ilość pobrań: 2093 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 11

Komentarze (0)
Machinery HDR Effects