w
googluj

PhotoEngine 1.1.400.438


PhotoEngine to rozbudowane narzędzie do tworzenia obrazów HDR (High Dynamic Range). Aplikacja pozwala na szybką modyfikację fotografii i odzyskanie szczegółów ze zdjęć. Obsługuje przy tym najpopularniejsze typy plików (JPEG, TIFF, RadianceHDR, OpenEXR), a także dane RAW dla kilkuset modeli aparatów fotograficznych. Co ciekawe, nieźle wyglądające efekty możemy osiągnąć z jednej fotografii. Sugerowane jest oczywiście posiadanie kilku zdjęć różniących się ekspozycją - przykładowe pliki dołączone są do paczki instalacyjnej.

Program posiada interfejs zorientowany na dwa zadania - przeglądanie zawartości dysku i edycję. Na pierwszej karcie znajdziemy dosyć wygodny eksplorator, oferujący podgląd miniatur oraz wyodrębnianie podstawowych informacji o plikach (data wykonania, model aparatu, konfiguracja sprzętu podczas robienia zdjęcia). Wybrane pozycje możemy dodać do projektu bądź otworzyć w zasadniczej części PhotoEngine, a mianowicie edytorze.

Do dyspozycji mamy zestaw standardowych opcji, takich jak: histogram, lista wykonanych modyfikacji, cofanie i powtarzanie operacji, skalowanie i przesuwanie widoku, obracanie i odbijanie zdjęć. Bardziej interesujące możliwości wiążą się z generowaniem obrazów HDR. Narzędzie oferuje szereg funkcji:
- kilka trybów mapowania tonów (automatyczne, lokalne, globalne, zaawansowana konfiguracja),
- zmiana temperatury barw,
- balans bieli,
- kalibracja barwy, nasycenia, naświetlenia, jasności, kontrastu (wygodna edycja, oparta o krzywe),
- tryb naturalny,
- usuwanie duchów (dwa algorytmy),
- niwelowanie ziarna i szumów,
- kontrola źródeł światła.

PhotoEngine wyposażony jest w niezwykle przydatny moduł przetwarzania wsadowego. Umożliwia on przeprowadzenie w zasadzie bezobsługowej obróbki dużych zbiorów zdjęć - wystarczy tylko odpowiednio dobrać ustawienia (formaty wejściowe i wyjściowe, przestrzeń kolorów, rozdzielczość, jakość, ilość plików na projekt, preset).

Aplikacja wyposażona została w dobrą dokumentację - możemy do niej przejść, naciskając na przycisk Help. Do dyspozycji mamy materiały wideo oraz szczegółową instrukcję obsługi.

Uwaga!
PhotoEngine możemy być uruchomiony w postaci pluginu do aplikacji Adobe Photoshop Lightroom.

Ograniczenia!
Aplikacja jest dostępna w wersji testowej typu trial. Działa w pełni funkcjonalnie przez 30 dni od daty instalacji, natomiast po upływie tego okresu należy usunąć ją z systemu lub zakupić kod seryjny.

Wymagania!
Program pobieramy ze strony producenta. Wymagane jest podanie adresu mailowego.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
PhotoEnginePhotoEngine 1.1.400.438
Wersja stabilna
18.6 MB | 2016-05-23

Ilość pobrań: 195 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
PhotoEngine
avatararrow
~Jan | 2013.10.01 10:01
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Zdecydowanie najlepszy oprogramowania zdjęcie HDR!
PhotoEngine 1.1.400.356