w
googluj

Fusion 2.9.3


Fusion to niewielkie narzędzie przeznaczone dla amatorów fotografii i obróbki grafiki cyfrowej. Aplikacja pozwala na łączenie kilku zdjęć w integralną całość. Korzysta z popularnych algorytmów matematycznych, oferując zadowalającą prędkość działania i przyzwoitą jakość efektów końcowych.

Do stworzenia własnego fotomontażu wystarczy wykonać kilka nieskomplikowanych kroków. Na początku należy stworzyć nowy projekt (aplikacja posługuje się własnym formatem FSN) i wczytać do niego wybrane pliki graficzne. Będą one dostępne na na liście zawierającej najbardziej podstawowe informacje (nazwa, rozdzielczość, dane techniczne). Każde ze zdjęć może zostać dodatkowo obrócone o kąt bądź przeskalowane. Następnie przystępujemy do właściwej obróbki. Na początku warto skorzystać z funkcji automatycznego dostosowywania położenia - przyda się szczególnie, jeśli podczas robienia zdjęć nie używaliśmy statywu. Dostępne są dwa tryby działania:

• Sumowanie (uśrednianie pikseli)
Użytkownik może skorzystać ze standardowego mechanizmu lub algorytmu Exposure Fusion, pozwalającego na dostosowanie priorytetów - dzięki temu aplikacja automatycznie wybierze najbardziej pasujące fragmenty poszczególnych zdjęć i połączy je w jedną fotografię. Należy w tym przypadku zdefiniować parametry brane pod uwagę (ostrość, kontrast, nasycenie kolorów, ekspozycja). Określamy je za pomocą wag (1 - najbardziej ważne, 0 - nieistotne parametry). Dodatkowo można skorzystać z funkcji korekcyjnych: wygładzania, zmiany jasności czy określania ograniczeń histogramu.

• Tone Mapping Operator
Aplikacja tworzy obraz HDR (High Dynamic Range) o określonych parametrach. Skorzystać można z trzech trybów (moderato, piano, forte), które mogą być modyfikowane na podstawie dodatkowych parametrów (jakość detali, poziom kompresji, kontrast, redukcja efektu halo). Dostępne są również suwaki pozwalające na dokonanie ręcznych modyfikacji grafiki.

Po zakończeniu pracy końcowy efekt można podejrzeć w głównym oknie aplikacji oraz zapisać na dysku twardym.

Interfejs programu jest w angielskiej wersji językowej, niemniej jest on na tyle przyjazny, że mniej wprawieni użytkownicy nie będą mieli problemów z obsługą.
Licencja: Shareware (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (3 głosów)

Strefa Download programu
FusionFusion 2.9.3
Wersja stabilna
8.23 MB | 2016-11-28

Ilość pobrań: 1006 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (1)
Fusion
avatararrow
~lessy | 2012.02.17 03:52
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Zrobi ktoś do tego spolszczenie? Oceniam na 4, brak PL...
Fusion 2.2