w
googluj

MyPaint 1.2.1


MyPaint to aplikacja służąca do tworzenia prac malarskich. Oferuje mnóstwo pędzli, umożliwia pracę na warstwach, posiada lekki i przyjazny polskojęzyczny interfejs. W dodatku obsługuje tablety graficzne, z którymi współpracuje bardzo dokładnie.

Malowanie na dużej przestrzeni roboczej to niezła zabawa. W razie potrzeby można szybko ukryć i pokazać dodatkowe panele, także z użyciem skrótów klawiaturowych (np. B - wybór pędzla, G - trójkąt kolorów, L - warstwy), można je też przemieszczać poza obszar malowania (poza główne okno programu). Do wyboru jest kilkadziesiąt pędzli klasycznych, oczywiście nie wszystkie z nich są pędzlami w typowym tego słowa znaczeniu, niemniej z użyciem ołówka, długopisu, czy nawet noża możliwe jest uzyskanie ciekawych efektów. Dodatkowo można zaimportować pędzle stworzone przez innych użytkowników, a nawet opracować własne bezpośrednio w programie.

W MyPaint istnieje dużo opcji dotyczących kolorów np. koło z ustawieniami kolorów harmonicznych. Można także m.in. pobrać kolor z rysunku, czy ustawić barwę w systemach RGB i HSV. Ponadto w programie można ustawić tło, na którym malujemy. Niedokończony obraz możemy zapisać w formacie ORA (OpenRaster) do dalszej edycji, a gotową pracę wyeksportować jako PNG lub JPG. MyPaint, w połączeniu z odrobiną talentu i najlepiej dobrym tabletem z pewnością pozwala na tworzenie ładnych malarskich prac. Zresztą możemy to w każdej chwili sprawdzić, gdyż program dostępny jest bezpłatnie.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (16 głosów)

Strefa Download programu
MyPaintMyPaint 1.2.1
Wersja stabilna 32-bitowa
89.5 MB | 2017-01-22
MyPaint 1.2.1
Wersja stabilna 64-bitowa
93.2 MB | 2017-01-22
przejdź
MyPaint Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 4286 | W tym miesiącu: 24 | W poprzednim miesiącu: 29

Komentarze (2)
MyPaint
avatararrow
Gruszyczka13 | 2013.09.15 13:38
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Tylko szkoda że nie na windows 8
MyPaint 1.0.0
avatararrow
~Rocky | 2011.04.29 17:08
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dość rozbudowany, dobrze że polski interfejs bo inaczej mogłoby być ciężko.