w
googluj
pl

Mały Malarz 2.0


Mały Malarz - program polskiego autorstwa umożliwiający rysowanie i malowanie. Jeśli z komputera korzystają dzieci, to aplikacja jest doskonałym zamiennikiem windowsowego Painta, gdyż Mały Malarz jest o wiele przyjaźniejszy dla dziecka z racji kolorowego interfejsu i wyjątkowo prostej obsługi, a także kilku dodatkowych opcji.

Po włączeniu aplikacji widzimy białą kartkę, na której możemy malować. Z lewej strony wymienione są dostępne narzędzia. Należą do nich ołówek, pędzel, linie, pisanie tekstu, wypełnienie kolorem, zmazywanie, wstawianie kształtów oraz pieczątek. Oferowane nam kształty to prostokąt, koło, zaokrąglony prostokąt, krzywa oraz łuk. Natomiast wśród pieczątek znajdziemy zdefiniowane obrazki (zwierzęta, owoce, kwiaty), które możemy wstawić prosto na kartkę. Dla każdego z wstawianych elementów możemy wybrać odrębny kolor korzystając z farb widocznych z prawej strony okna.

Ciekawą opcją programu jest Kolorowanka, która pozwala na stworzenie kolorowanki (usunięcie kolorów pozostawiając jedynie kontury) z dowolnego obrazu namalowanego przez nas lub wczytanego do programu. Aplikacja umożliwia wczytanie do programu oraz zapisanie gotowych obrazów z/do plików BMP, JPG, PNG oraz GIF.

W prawym dolnym rogu znajdziemy również położenie kursora na płótnie oraz wymiar płótna, choć nie mają one zbyt dużego sensu i praktycznie są nieprzydatne, gdyż dzieci raczej nie będą zainteresowane tymi informacjami.

Cała aplikacja zawiera się w jednym pliku EXE i nie wymaga instalacji.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.9 (17 głosów)

Strefa Download programu
Mały MalarzMały Malarz 2.0
Wersja stabilna
3.67 MB | 2014-08-20

Ilość pobrań: 4588 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 10

Komentarze (1)
Mały Malarz
avatararrow
~Ryba | 2011.07.12 16:48
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
A niech dzieciak maluje :)