w
googluj

Cyberlink YouPaint 1.5


Program YouPaint jest przeznaczony dla najmłodszych użytkowników komputera i służy za wirtualną kartkę oraz wirtualne przybory do rysowania.

Największą zaletą programu jest współpraca z touchpadami oraz dotykowymi ekranami dla Windows 7, dzięki temu program odwzorowuje w jeszcze większym stopniu prawdziwą kartkę papieru. Do dyspozycji mamy cztery podstawowe przybory do rysowania: kredkę, ołówek, marker lub pastel. Dla każdego z przyborów możemy ustalić w pewnym zakresie grubość za pomocą suwaka. Każde narzędzie w pewnym stopniu odwzorowuje swój realny odpowiednik. Tak więc marker pozostawia mniej wyraźną linię na początku, a ołówek nie pokrywa wszystkiego dokładnie. Program oferuje paletę 60 atrakcyjnych kolorów, które możemy wykorzystać do rysowania, przerysowywania lub kolorowania rysunków.

Jedną z dostępnych ciekawych opcji programu jest już wyżej wymienione przerysowywanie rysunków z szablonów oraz ich kolorowanie, jak w prawdziwych kolorowankach. Po wybraniu zakładki z rysunkami do przerysowania możemy wybrać jeden z nich, po czym pojawia się on na obszarze do rysowania jako tło, a my możemy przerysować go korzystając z dostępnych narzędzi.

Wybranie zakładki kolorowania powoduje pojawienie się rysunków, które możemy wybrać do kolorowania, z pomocą przychodzi nam narzędzie do wypełniania obszarów jednym kolorem typu wiaderko z farbą.

Podstawowa wersja programu nie zawiera zbyt wielu szablonów do kolorowania i przerysowywania, lecz jest możliwość darmowego pobrania z internetu dodatkowych szablonów po rejestracji i zalogowaniu się na stronie producenta.

Dodatkowym elementem upiększającym rysunki, jest narzędzie tworzące powtarzające się serie rysunków danego obiektu, lecz o innych kształtach np. różnej wielkości i koloru kwiaty. Mamy do wyboru 13 różnych obiektów.

Rysunki można oczywiście także wykonywać samodzielnie, tak więc aplikacja jest dobrze przemyślana. Teraz dzieci na różnym etapie rozwoju mogą rozwijać się artystycznie, od wypełniania kolorowanek do tworzenia własnych prac.

Program umożliwia bezpośrednie drukowanie oraz zapisywanie i wysyłanie wykonanych rysunków e-mailem. Aplikacja jest w angielskiej wersji językowej i istnieje możliwość przetestowania jej w wersji trial przez 30 dni.
Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (5 głosów)

Strefa Download programu
Cyberlink YouPaintCyberlink YouPaint 1.5
Wersja stabilna
65 MB |2011-06-29

Ilość pobrań: 521 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Cyberlink YouPaint
avatararrow
~Rusek | 2011.06.29 10:15
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dzieciak wyrośnie na picasse ;)