w
googluj
pl

Tux Paint 0.9.26


Tux Paint - darmowy program przeznaczony dla dzieci w wieku 3 – 12 lat. Łączy w sobie łatwy w obsłudze interfejs, zabawne efekty dźwiękowe, a także kreskówkową postać pingwina, która pomaga dzieciom zapoznać się z programem w zachęcający sposób. Program można pobrać ze strony producenta na praktycznie każdy system operacyjny.

Instalacja jest bezproblemowa i posiada polską wersję językową. Po zakończeniu instalacji mamy możliwość uruchomienia okienka konfiguracji programu. Opcje konfiguracji zawierają między innymi możliwość wyboru rozdzielczości programu, opcje dźwięku, stopień wykorzystania myszki i klawiatury oraz ustawienie języka programu. Jest możliwy wybór języka polskiego, jednakże sama konfiguracja jest w języku angielskim.

Po uruchomieniu programu ukazuje nam się plansza z dwiema podwójnymi kolumnami z narzędziami do rysowania po lewej i prawej stronie okna, pasek kolorów na dole oraz plansza z kreskówkową postacią pingwina, który radzi jak wykorzystać dane narzędzie. Narzędzia posiadają duże wyraźne ikony, które są opisane po polsku. Samemu rysowaniu towarzyszą żywe, czasem zabawne dźwięki.

Różnorodność narzędzi do rysowania jest spora, od podstawowych kresek prostych, rysowania własnych krzywych przy wykorzystaniu różnych kształtów pędzla po bardzo ciekawe narzędzie, które przypadło mi najbardziej do gustu czyli "magia". Pod tą opcją kryją się 53 efekty, które ozdabiają, zniekształcają i modyfikują nasz rysunek. Mamy tu takie efekty jak rysowanie muru z cegieł, usunięcie koloru z wnętrza obiektu i pozostawienie samych konturów, efekt rybiego oka, negatywu czy też efekt kropli wody.

Program Tux Paint zawiera kilka błędów i ograniczeń. Do błędów zalicza się brak tłumaczenia nazw niektórych narzędzi i podpowiedzi pingwina. Dodatkowe ograniczenie programu występuje w postaci braku możliwości wyboru wielkości obszaru danego efektu, co może się czasem niekorzystnie odbijać na tworzonej pracy.

Program został jednak stworzony z myślą, aby dawać najmłodszym radość z rysowania. Dodatkowo istnieje możliwość ściągnięcia dodatkowych pieczątek do programu ze strony producenta, klikamy na plik Tux Paint Stamps.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.3 (22 głosów)

Strefa Download programu
Tux PaintTux Paint 0.9.26
Wersja stabilna 32-bitowa
25.31 MB | 2021-10-14
Tux Paint 0.9.26
Wersja stabilna 64-bitowa
25.19 MB | 2021-10-14

Ilość pobrań: 3983 | W tym miesiącu: 25 | W poprzednim miesiącu: 11

Komentarze (3)
Tux Paint
avatararrow
~StarszaSiostra | 2013.07.27 21:24
2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Nareszcie siostrzyczka dała mi spokój xD.
Przynajmniej na jakiś czas...
Tux Paint 0.9.21c
avatararrow
~Mama Pati | 2012.12.11 08:50
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
To jest świetne dla dziecka, które uwielbia malować
Tux Paint 0.9.21c
avatararrow
~Mamuśka | 2011.06.27 21:28
3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dzieciak zadowolony jak na razie ;)