w
googluj

MacX HD Video Converter Pro 5.16.0


MacX HD Video Converter to rozbudowane narzędzie do konwersji filmów między wszystkimi najpopularniejszymi formatami. Program wyróżnia się sporą liczbą obsługiwanych formatów. Pozwala na dostosowanie plików do urządzeń przenośnych (telefony komórkowe, tablety, smartfony, konsole) oraz przygotowanie nagrań do publikacji na stronach internetowych. Istotną cechą narzędzia jest obsługa multimediów wysokiej jakości (High Definition). Szczegółowa lista obsługiwanych urządzeń oraz formatów multimedialnych znajduje się na oficjalnej stronie produktu.

Lista obsługiwanych formatów wejściowych jest bardzo długa, należą do niej filmy w standardowej jakości (AVI, MPEG, WMV, MP4, FLV, F4V, H.264/MPEG-4, DivX, XviD, MOV, RM, RMVB, VOB, ASF, 3GP, 3G2, QT, DAT, AVI, MPEG, WMV, MP4, FLV, F4V, H.264/MPEG-4, DivX, XviD, MOV, RM, RMVB, VOB, ASF, 3GP, 3G2, QT, DAT, Google TV, WebM, Vpx 8), filmy nagrywane kamerą (MOD, TOD, MTS, M2TS) oraz w wysokiej rozdzielczości (MTS, M2TS, MP4, MPG, MPEG, TS, MOV, WMV, XWMV, MKV). Bardzo ciekawą opcją jest możliwość dodawania do listy filmów z serwisu YouTube - podając link do wybranego wideo. Aplikacja bez problemu pobierze klip zamieszczony pod danym linkiem i skonwertuje go do wybranego przez nas formatu.

Lista formatów wyjściowych podzielona jest na kategorie General Video, DVD, HD Video, Apple, Sony, Microsoft, Cell Phone, Music. Każda z tych opcji pozwala na wybór jednego z kilku rozszerzeń, a oprócz tego własnoręczne dostosowanie takich ustawień, jak jakość audio i video, głośność, liczba klatek/s, rozdzielczość, itp. Ostatnia z zakładek - Music - pozwala natomiast na wyodrębnienie z klipu samej ścieżki dźwiękowej i zapisanie jej do pliku MP3, podając jakość audio oraz częstotliwość próbkowania.

Aplikacja posiada dosyć toporny interfejs. Mniej wprawieni odbiorcy z pewnością będą potrzebowali kilku minut na przyzwyczajenie się do nietypowej obsługi. Pierwszym z kroków jest wczytanie plików podlegających konwersji. Można to uczynić na kilka sposobów - najprostszym z nich jest po prostu przeciągnięcie wybranych nagrań na główne okno programu. Po kilku sekundach analizy na liście pojawią się szczegółowe informacje (nazwa, rozdzielczość, czas trwania, liczba klatek na sekundę, bitrate, ścieżki audio). Za pomocą wbudowanego okna podglądu można wybrać fragment nagrania, katalog docelowy oraz zapisać na dysku zrzut ekranowy. W dolnej części okna znajduje się lista obsługiwanych urządzeń i formatów. Należy wybrać jeden z nich oraz dostosować parametry związane z obrazem. Po zakończeniu konfiguracji naciskamy na przycisk Start, rozpoczynający przetwarzanie.

Pozostałe funkcje aplikacji:
- możliwość przygotowania plików do nagrania na płyty DVD,
- automatyczne pobieranie nagrań z portali internetowych (YouTube, Vimeo, Break, Google, Liveleak, Dailymotion i inne),
- zmiana nazw plików na podstawie tagów przypisanych do nagrań,
- możliwość edycji profili sprzętowych,
- wyodrębnianie ścieżek dźwiękowych,
- przycinanie nagrań do zadanego rozmiaru,
- narzędzia optymalizujące pliki multimedialne: High Quality Engine, De-interlacing, A/V Synchronizer,
- obsługa procesorów wielordzeniowych.

Oprócz wersji windowsowej aplikacji producent dostarcza nam również odrębną wersję dla komputerów Mac, którą możemy znaleźć na oficjalnej stronie programu.

Ograniczenia!
Narzędzie jest dostępne w wersji testowej typu trial. Przez 15 dni można zapoznać się z pełną funkcjonalnością aplikacji. Jedynym ograniczeniem okresu testowego jest wyświetlanie przypomnień o możliwości zakupu pełnej wersji.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.9 (7 głosów)

Strefa Download programu
MacX HD Video Converter ProMacX HD Video Converter Pro 5.16.0
Wersja stabilna
44.9 MB | 2020-04-07

Ilość pobrań: 955 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (3)
MacX HD Video Converter Pro
avatararrow
~gucio9999 | 2014.05.02 16:02
-2 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Dobre to?, w sensie nie rozjeżdża dźwięku i nie pikselizuje. Konwersja trwa krócej niż film?
MacX HD Video Converter Pro 3.12.2
avatararrow
~tomek200791 | 2011.07.27 12:13
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Osobiście lubię korzystać z Hamster Free Video Converter - mniej zaawansowany, ale do moich potrzeb wystarcza i do tego bardzo przyjemny interfejs.
avatararrow
~Lutek | 2011.07.26 22:55
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Co proponujecie jako darmowy zamiennik?