w
googluj
pl

Free YouTube to DVD Converter 3.1.103.829

Free YouTube to DVD Converter służy do łatwego pobierania materiałów wideo z serwisu YouTube i zapisywania ich na płytach DVD w taki sposób, aby oglądanie było możliwe na każdym stacjonarnym odtwarzaczu. Program dostępny jest w kilku wersjach językowych, w tym po polsku.

Najpopularniejszy na świecie serwis wideo, jakim jest YouTube, zawiera ogromną liczbę najróżniejszych filmów, klipów i innych treści. Chcąc obejrzeć materiał wideo w Internecie, najlepiej zacząć poszukiwania na tej właśnie witrynie. Być może jakieś treści będziemy chcieli obejrzeć np. wspólnie ze znajomymi na telewizorze bądź po prostu lubimy jakiś film na tyle, iż warto by było go zachować w postaci pliku na płycie DVD.

Free YouTube to DVD Converter cechuje się nieskomplikowanym interfejsem, podobnie jak w przypadku innych programów tego producenta (np. Free YouTube to MP3 Converter, który wyodrębnia ścieżkę dźwiękową z materiałów wideo dostępnych na YouTube). Praca z tym narzędziem sprowadza się do skopiowania odnośnika z paska adresu przeglądarki do programu, który automatycznie rozpoznaje film, wyświetla jego tytuł i długość oraz oszacowuje, ile przy danej jakości zajmie miejsca na nośniku DVD. Linków można dodawać w różnej liczbie, od jednego do praktycznie kilkudziesięciu czy nawet setki. Mając podgląd, ile miejsca zajmą dodane filmy na płycie DVD (lub dwuwarstwowej DVD-DL, o dwukrotnie większej pojemności) możemy kontrolować ich liczbę, a kolejne klipy zostawić do następnej kompilacji.

Opcje programu pozwalają na ustalenie, w jakiej jakości będą skonwertowane pliki, co wiąże się z wyborem formatu i rozdzielczości. W głównym oknie aplikacji możemy natomiast wybrać tzw. zestaw ustawień, który określa parametry odtwarzania - standard PAL lub NTSC, a w nich rozdzielczość, liczbę klatek na sekundę oraz szerokość strumieni wideo i audio.

Inne przydatne funkcje w programie to m.in. integracja z menu w przeglądarce, automatyczne wstawianie linków ze schowka, zamknięcie po zakończeniu procesu czy też ustawienie serwera proxy przy pobieraniu treści z YouTube. Wraz z Free YouTube to DVD Converter instalowane jest narzędzie Free DVD Video Burner, które odpowiada za nagrywanie przetworzonego materiału na płycie DVD. Warto też zwrócić uwagę, iż podczas instalacji aplikacji domyślnie oferowany jest dodatek Ask Toolbar do przeglądarki i zmiana jej strony głównej.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (6 głosów)

Strefa Download programu
Free YouTube to DVD ConverterFree YouTube to DVD Converter 3.1.103.829
Wersja stabilna
48.51 MB | 2016-09-01

Ilość pobrań: 2038 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 5

Komentarze (1)
Free YouTube to DVD Converter
avatararrow
~Rydwani | 2011.08.02 14:27
3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Działa poprawnie. Potwierdzam.