w
googluj

GOM Video Converter 2.0.1.1


GOM Video Converter - program służy do konwertowania plików wideo. Narzędzie obsługuje najpopularniejsze formaty i pozwala dostosować filmy do wielu urządzeń. Interfejs aplikacji nie należy do skomplikowanych i pomimo braku polskojęzycznego tłumaczenia użytkowanie konwertera nie powinno sprawiać trudności. Program dawniej nazywał się GOM Encoder.

Firma Gretech znana jest głównie z bardziej popularnego produktu, jakim jest odtwarzacz multimedialny GOM Player. Oba programy są zresztą podobne pod względem zastosowanych w interfejsie kolorów. GOM Video Converter, pomimo raczej prostego wyglądu, jest bardzo funkcjonalny. Obsługuje wiele formatów wideo, umożliwia konwertowanie plików w taki sposób, aby poprawnie odtwarzane były na urządzeniach typu telefony komórkowe, smartfony, odtwarzacze MP4, przenośne konsole do gier i inne podobne urządzenia. Filmy można także przystosować do odtwarzania strumieniowego w sieci bądź po prostu do oglądania na komputerze, ale w postaci pliku z innym rozszerzeniem. Ponadto konwersja do pliku audio pozwala wyodrębnić ścieżkę dźwiękową.

Początkujący użytkownicy powinni poradzić sobie z konwersją, wybierając po prostu z listy wyjściowy format, przy których wskazane są obsługiwane typy urządzeń. Jednak dla osób posiadających większą wiedzę w tej dziedzinie i czujących się na siłach, aby dokładniej wybrać parametry, udostępniono sporo ustawień. Możemy więc wybrać rodzaj kodeków wideo i audio, rozdzielczość, zmienić parametry napisów, dodać logo, dokonać korekcji obrazu poprzez ustawienia jasności, kontrastu, nasycenia i barwy, a także dodać różne efekty, jak np. obrót, wyostrzenie, rozmycie. Istotnych zmian dokonamy też w warstwie audio, zmieniając m.in. format zapisu dźwięku, częstotliwość próbkowania, tryb mono/stereo.

Choć GOM Video Converter w większości przypadków posłuży do przekształcenia dużego pliku z filmem, oglądanego na komputerze, do formatu odpowiedniego na małe urządzenia przenośne, to dzięki bogatej funkcjonalności przyda się też do zwykłego podzielenia materiału filmowego na kilka części, "zatopienia" w nim napisów i dodania logo. Program zawiera dodatek GOM Reader, który udostępnia szczegółowe informacje o danym pliku wideo.

Ograniczenia!
W wersji Trial program działa przez 15 dni, na konwertowanych materiałach zamieszczany jest znak wodny, a edytowanie niektórych parametrów jest niedostępne.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
GOM Video ConverterGOM Video Converter 2.0.1.1
Wersja stabilna
24.3 MB | 2018-03-19

Ilość pobrań: 459 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
GOM Video Converter
avatararrow
~Keszej | 2012.01.18 14:31
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jak producent Gom Player to warto przetestować.
GOM Video Converter 1.1.0.51