w
googluj

VideoMach 5.15.1 + 6.0.0 RC 1


VideoMach to rozbudowane oprogramowanie do konwersji audio-wideo i obróbki multimedialnej. Program posiada zestaw funkcji wystarczających do domowych jak i bardziej profesjonalnych zastosowań. Dużą zaletą aplikacji jest także prosta obsługa. Główne narzędzia edycyjne umieszczone są w menu i na pasku narzędziowym, znajdującym się w centralnej części okna. Za pomocą VideoMach w łatwy sposób zapiszemy zrzuty ekranowe, stworzymy wideo ze zbioru plików graficznych bądź wyodrębnimy z filmu ścieżkę dźwiękową.

Na początku obróbki należy wczytać dane multimedialne. Program otwiera najpopularniejsze formaty, w tym: AVI, BMP, GIF, JPEG, MPEG, OGV, PNG, RAS, RGB, TARGA, TIFF, WMV, AC3, OGG, WAV, WMA, WEBM. Na uwagę zasługują także wsparcie mechanizmu Drag&Drop, możliwość wczytywania list plików i integracja z menu kontekstowym Eksploratora Windows. Pomocny podczas modyfikacji nagrań okaże się z pewnością wbudowany odtwarzacz. Użytkownik ma również możliwość zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat wczytanych plików (rozmiar skompresowany/nieskompresowany, kodeki, rozdzielczość, głębia kolorów i inne). Program jest bezpieczny w użyciu. Każdą wprowadzoną zmianę możemy w każdej chwili wycofać, po prostu usuwając ją z listy.

Kluczowym zastosowaniem VideoMach jest modyfikacja plików multimedialnych i zmiana ich parametrów. Główne funkcje edycyjne to:
- łączenie i dzielenie filmów,
- kadrowanie i zmiana rozmiaru obrazu,
- dodawanie ramek,
- filtry artystyczne (wytłoczenie, farba olejna),
- dodawanie znaków wodnych w postaci tekstu lub wideo,
- obracanie o zdefiniowany kąt,
- odbicie w poziomie/pionie lub odbicie lustrzane,
- wyostrzanie za pomocą kilku algorytmów,
- dodawanie szumu,
- rozmazywanie i pikselizacja,
- poprawianie kolorystyki obrazu (dopasowywanie udziału kanałów RGB, zmiana jasności/kontrastu/nasycenia, wyrównywanie poziomów, korekcja gamma, skala szarości, negatyw, posteryzacja, balans bieli i inne),
- przyspieszanie/zwalnianie odtwarzania,
- usuwanie przeplotu,
- płynne przejścia (Fade In, Fade Out),
- wyliczanie liczby unikalnych kolorów (wartość ta może się przydać do dalszej obróbki czy przeprowadzenia bardziej efektywnej kompresji),
- dodawanie ścieżek dźwiękowych,
- zmiana parametrów wideo (aspekt, rozdzielczość, jakość i inne).

Uwaga!
Podczas instalacji kreator proponuje skopiowanie na dysk paska narzędziowego oraz zmianę ustawień przeglądarki internetowej (podmiana strony startowej i silnika wyszukiwania). Nie są to operacje konieczne do poprawnego funkcjonowania aplikacji i zalecamy je zignorować.

Ograniczenia!
Narzędzie jest dostępne w dwóch wydaniach - darmowym do użytku niekomercyjnego i płatnym. Na portalu pobierzemy wersję bezpłatną. Jedynym ograniczeniem jest próba instalacji wspominanych treści reklamowych.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (8 głosów)

Strefa Download programu
VideoMachVideoMach 5.15.1
Wersja stabilna
6.76 MB | 2015-07-19
VideoMach 6.0.0 RC 1
Wersja rozwojowa
8.49 MB | 2016-11-13

Ilość pobrań: 2494 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
VideoMach