w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 230
Wszystkich postów: 904547
Wszystkich tematów: 127599

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6839 dni

iRinger 4.2.2.0


iRinger to program, dzięki któremu możemy tworzyć własne dzwonki dla iPhone’a poprzez ekstrakcję fragmentów dźwięku z plików audio i wideo. Aplikacja pozwala zarówno na tworzenie typowych dzwonków iPhone'a (format M4R), jak i powiadomień dźwiękowych o nadchodzących wiadomościach tekstowych (pliki audio w formacie CAF). Za pomocą iRingera przygotujemy dzwonki i wspomniane powiadomienia właściwie dla każdego modelu iPhone’a (z firmware w wersji 1.1.2 lub wyższej). Dodatkowo aplikacja jest w stanie wyeksportować fragmenty plików audio do formatu MP3, dzięki czemu mogą one służyć np. jako dzwonki dla urządzeń z systemem Android. Tworzenie dzwonków jest bardzo prostym procesem, wystarczy zaimportować dany plik audio lub wideo, obrobić go za pomocą wbudowanych narzędzi i efektów, odsłuchać rezultat w odtwarzaczu zaimplementowanym w programie, po czym wyeksportować dzwonek lub powiadomienie dźwiękowe do interesującego nas formatu. Aplikacja pozwala na pracę tylko z pojedynczym plikiem audio, tak więc kolejne dzwonki można przygotować dopiero wtedy, gdy ukończymy wcześniejsze zadanie lub zaniechamy jego realizacji. Czas trwania dzwonków może wynosić od 0.01 sekundy do 30 sekund.

W programie zaimportujemy pliki audio z dysku twardego lub innego nośnika danych, serwisu YouTube, urządzenia z systemem iOS oraz z płyty Audio-CD. Podczas importu nagrania audio/wideo automatycznie zostają skonwertowane na format natywny iRingera, z materiałów wideo wyodrębniana jest ścieżka dźwiękowa. Po konwersji możemy odtworzyć plik audio wczytany do aplikacji, zapoznać się z wykresem dźwięku utworu oraz wyregulować czas trwania dzwonka. Początek wykresu audio jest jednocześnie tą chwilą nagrania, od której zaczyna się nasz dzwonek. Przytrzymanie lewego przycisku myszki na wykresie i poruszenie kursorem w prawo lub w lewo przesunie wykres oraz ustawi początek dzwonka na wybranej pozycji w osi czasu. Poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszki i wykonanie tych samych czynności możemy uzyskać podobny rezultat, jednak w ten sposób przemieścimy się w czasie nagrania tylko o ułamki sekund. iRinger pozwala na regulację poziomu głośności dzwonka i zastosowanie szeregu efektów takich jak zanikanie dźwięku od początku i końca utworu, delay, odwrócenie audio, wzmocnienie siły dźwięku, flanger, overdrive. Każdy z efektów posiada własne ustawienia, oprócz tego możliwe jest również importowanie efektów z natywnych plików programu, zapisanych w formacie IRE, a także wyeksportowanie naszego zestawu efektów (z zapamiętanymi ustawieniami) do tego samego formatu.

Po ukończeniu procesu tworzenia, można wyeksportować nagranie do formatów M4R, CAF i MP3. Ustawienia eksportu pozwalają na podanie nazwy dzwonka oraz wybranie czasu przerwy pomiędzy kolejnymi jego pętlami. Możliwe jest również przeniesienie stworzonego pliku bezpośrednio do iPhona, bez konieczności używania iTunes, zaimportowanie dzwonka M4R w iTunes, a także wyeksportowanie go przy pomocy protokołów Secure Copy oraz SFTP na zdalne urządzenie (np. na innego iPhone’a), w którym działa serwer SSH.

Interfejs graficzny programu jest nowoczesny i intuicyjny. Mniej zaawansowani użytkownicy nie powinni mieć właściwie żadnych kłopotów z obsługą aplikacji. W razie problemów można zapoznać się z turtorialami wideo w serwisie YouTube – odnośniki do samouczków są dostępne w witrynie twórcy programu.

Uwaga!
W witrynie producenta można pobrać także wersję programu, która nie wymaga instalacji i może być np. uruchamiana z pendrive'a.

Ograniczenia!
Program wyświetla okienko/banner zachęcający do wpłacenia donacji dla twórcy programu. Być może z czasem w bannerze pojawią się również reklamy. Po uiszczeniu opłaty banner zniknie i zostaną odblokowane dodatkowe funkcje (brak informacji, o jakie możliwości chodzi). Chociaż twórca o tym nie wspomina, wydaje się, że funkcja importu materiałów z YouTube nie działa bez wpłacenia donacji.

Wymagania!
Program współpracuje z urządzeniami iPhone z firmware w wersji 1.1.2 lub wyższej oraz z iTunes w wersji 7.5 lub wyższej.

Licencja: Adware (darmowa z funkcją wyświetlania reklam)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (4 głosów)

Strefa Download programu
iRingeriRinger 4.2.2.0
Wersja stabilna
4.64 MB | 2014-03-18

Ilość pobrań: 728 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
iRinger