w
googluj
pl

Free Dailymotion Downloader 1.9.7.1

Free Dailymotion Downloader to prosty program przeznaczony do pobierania materiałów wideo z witryny Dailymotion, a także, wbrew swojej nazwie, z szeregu różnych stron strumieniujących multimedia - m.in. z YouTube, Vevo, Hulu, vk.com, Instagramu, Facebooka oraz wielu witryn pornograficznych czy portali zlokalizowanych w Chińskiej Republice Ludowej. Aplikacja pozwala na zdefiniowanie ustawień dla zapisywanego wideo, możemy wybrać odpowiednią rozdzielczość (maksymalną, średnią lub niską, reszta ustawień zależy od tego, w jakiej rozdzielczości jest dostępne interesujące nas nagranie), a także zdecydować się na konwersję pobranych filmów do plików AVI, MKV, WMV, 3GP oraz MP3 lub do formatów obsługiwanych przez produkty mobilne Apple (iPad, iPhone, iPod), urządzenia z systemem Android i konsolę PSP. Możliwe jest także ustalenie czasu, w jakim rozpocznie się automatyczne pobieranie materiałów, które zostały wcześniej dodane do programu.

Nagrania wideo umieścimy w liście pobierania poprzez skopiowanie ich odnośnika URL (z paska adresu przeglądarki) i kliknięcie w przycisk Wklej link, znajdujący się w lewym górnym rogu okna aplikacji. Free Dailymotion Downloader oferuje dwa tryby pobierania – standardowy oraz „pobieranie jednym kliknięciem”. W pierwszym wypadku, po dodaniu wideo do programu, zostaje otwarte okienko z wyborem ustawień rozdzielczości i opcją konwersji. W drugiej sytuacji, definiujemy od razu te same ustawienia dla wszystkich kolejnych filmów, tak więc nie trzeba już za każdym razem ustalać powtarzalnych opcji. Program pozwala na jednoczesne ściąganie do 50 różnych nagrań wideo. W razie potrzeby można skorzystać z serwera proxy. Pasek postępu pobierania jest wyświetlany w centralnej części okna aplikacji, zaraz przy pasku dostępne są przyciski wznawiające lub zatrzymujące proces zapisywania plików, a także informacje o rozdzielczości nagrania i miniaturki graficzne danego materiału wideo. W ustawieniach zdefiniujemy folder docelowy dla ściągniętych i skonwertowanych multimediów.

Lista obsługiwanych witryn jest dość obszerna, można w łatwy sposób przechodzić do którejś z zawartych w niej stron, wystarczy pojedyncze kliknięcie na wybranej pozycji. Dla witryn wymagających aktywnego zalogowania w celu dostępu do filmów, przewidziano specjalną listę z kontami i danymi uwierzytelniającymi (login i hasło), które są automatycznie wprowadzane w wybranej stronie internetowej (w tej chwili aplikacja wspiera tylko Facebook i vk.com). Z uwagi na bezpieczeństwo, odradzałbym jednak podawanie tak wrażliwych danych.

Interfejs programu jest nieco ubogi pod względem wizualnym, najbardziej estetyczne są w nim reklamy, proponujące nabycie innych aplikacji AVGO. Obsługa downloadera nie powinna stanowić problemu nawet dla mało zaawansowanych użytkowników. W razie napotkania trudności, można kliknąć w przycisk pomocy, który przeniesie nas do krótkiej instrukcji w witrynie producenta. Niestety, wszystkie porady zostały spisane w języku angielskim.

Uwaga!
Można pozbyć się reklam wyświetlanych w programie - producent zapewnia ich usunięcie, gdy umieścimy link do jego strony na portalu społecznościowym, blogu, forum czy w innej witrynie. Po dodaniu odnośnika, należy poinformować producenta o tym fakcie poprzez formularz kontaktowy.

Licencja: Adware (darmowa z funkcją wyświetlania reklam)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Free Dailymotion DownloaderFree Dailymotion Downloader 1.9.7.1
Wersja stabilna
15.16 MB | 2015-04-17

Ilość pobrań: 4834 | W tym miesiącu: 12 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (0)
Free Dailymotion Downloader