w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 335
Wszystkich postów: 928377
Wszystkich tematów: 135908

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7754 dni

FavBackup 2.1.3


FavBackup - niewielka aplikacja do wykonywania kopii zapasowej danych związanych z przeglądarką internetową. Wykonywany backup zawiera gromadzone często latami zakładki do ulubionych stron, historię odwiedzanych witryn czy pobranych plików, zainstalowane dodatki, zapamiętana hasła i sesje, ciasteczka (cookies), wyszukiwarki, a przede wszystkim - ustawienia przeglądarki.

Wykonanie kopii jest niezwykle proste: wystarczy w oknie programu wybrać daną przeglądarkę, zaznaczyć, co chcemy zapisać w kopii i wybrać miejsce docelowe pliku. Podobnie wygląda przywracanie danych z backupu np. po reinstalacji przeglądarki. Warto podkreślić, że przywrócić możemy także wybrane elementy np. tylko zakładki i historię.

Narzędzie obsługuje najpopularniejsze przeglądarki zarówno w starszych, jak i najnowszych wersjach. Wykonamy więc backup dla programów: Internet Explorer 6-8, Firefox 2-4, Chrome 1-6 (nieoficjalnie być może także nowsze wersje), Opera 9-10, Safari 3-4, Flock 2-2.5. Dodatkową funkcją programu, przydatną dla użytkowników Opery 10 jest tzw. konwersja profilu. Polega ona na dokonaniu takich zmian w kopii profilu, aby dało się go przenieść np. z systemu Windows XP do Windows 7, w których to ustawienia przeglądarki są zapisywane w różnych lokalizacjach.

FavBackup posiada ładny interfejs, wzorowany na tzw. wstążce, znanej głównie z pakietu Microsoft Office 2007/2010. Do wyboru są trzy różne wersje kolorystyczne. Co więcej, aplikacji nie trzeba instalować - wystarczy rozpakować pobrany plik ZIP, a następnie uruchomić plik EXE. Program jest od razu gotowy do działania.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.2 (5 głosów)

Strefa Download programu
FavBackupFavBackup 2.1.3
Wersja stabilna
6 MB | 2014-01-25

Ilość pobrań: 2821 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (1)
FavBackup
avatararrow
~sakuwbarakushow | 2013.02.16 07:52
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
a co z najnowszym chrome ? który ma już nr 25. Powinni w ogóle w chrome dodac opcję importowania tych danych w celu backup'u.
FavBackup 2.0.2