w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 250
Wszystkich postów: 904362
Wszystkich tematów: 127542

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6568 dni

DTaskManager 1.57.10


DTaskManager to rozbudowany, bezpłatny menedżer procesów i monitor systemowy. Wyróżnia się stabilnym działaniem oraz przyzwoitą funkcjonalnością. Aplikacja może bardzo dobrze zastąpić standardowe, systemowe narzędzie tego typu - zmiany możemy dokonać za pomocą odpowiedniej opcji w menu.

Wszystkie oferowane przez program funkcje zostały podzielone na karty. Dostępne moduły prezentują się następująco:

• Aplikacje
Na pierwszej zakładce możemy zarządzać uruchomionymi aplikacjami, widocznymi na pasku zadań. Mamy możliwość zakończenia zadania, przejścia do procesu, zamrożenia czy pokazania lub ukrycia okna.

• Procesy
Podstawowa i najbardziej rozbudowana część aplikacji. Do dyspozycji mamy przede wszystkim trzy niezależne sposoby zamykania procesów, w tym dwa "wymuszające" tą operację. Kolejną ciekawą opcją jest usypianie i aktywowanie procesów w sposób zbliżony do tego znanego z systemu Linux. Użytkownik może także zmienić priorytet wybranych pozycji oraz zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o procesie.

• Wydajność
DTaskManager prezentuje statystyki dotyczące zużycia zasobów sprzętowych. Oprócz standardowych wykresów związanych z historią i procentowym obciążeniem procesora/pamięci, znajdziemy tu dane na temat pliku stron, pamięci jądra, ilości uchwytów/wątków/procesów/procesorów.

• Porty
Program udostępnia użytkownikowi listę aktywnych portów. Możemy przerwać wybrane połączenie, a także zapoznać się z jego szczegółami (lokalne i zdalne IP, lokalny i zdalny numer portu, protokół, status, ilość otrzymanych/wysłanych danych, PID, ścieżka).

• Sieć
Aplikacja pozwala na przeglądnięcie statystyk dotyczących poszczególnych adapterów sieciowych. Na liście znajdziemy prędkość pobierania/wysyłania, stan, typ i ilość wysłanych/odebranych danych. Po zaznaczeniu urządzenia, na wykresie zobaczymy historię, procentowe obciążenie łącza, adres MAC oraz adres IP i maskę.

• Moduły użytkownika i jądra
Program wykrywa i listuje biblioteki będące aktualnie w użyciu. Dane w kolumnach informują nas o nazwie modułu, ilości odwołań, rozmiarze oraz ścieżce.

• Pozostałe funkcje:
- możliwość tworzenia nowych procesów powiązanych z wybranym kontem użytkownika,
- powiadomienia dźwiękowe,
- tryb automatycznego zarządzania priorytetami,
- szybkie zamykanie/restartowanie/wymuszone wyłączanie komputera,
- możliwość wyboru kolumn widocznych na liście procesów (znajdziemy wśród nich między innymi dane na temat zużycia pamięci, priorytetu czy identyfikatorów),
- minimalizacja do zasobnika systemowego.

Program nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym i zajmuje niewiele miejsca na dysku twardym. Po rozpakowaniu archiwum, narzędzie jest gotowe do działania. Całość dostępna bezpłatnie (licencja freeware).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
DTaskManagerDTaskManager 1.57.10
Wersja stabilna
0.52 MB | 2020-11-22

Ilość pobrań: 372 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
DTaskManager