w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 718
Wszystkich postów: 939227
Wszystkich tematów: 139004

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7814 dni

Drive Speedometer 1.1.0


Drive Speedometer - darmowa aplikacja śledząca na bieżąco prędkości działania naszego dysku twardego.

Program uruchamia się w zasobniku systemowym i wyświetla nad zegarem malutkie okienko z aktualnymi prędkościami odczytu i zapisu danych przez dysk twardy. Jedyne możliwości konfiguracji jakie otrzymujemy, to dostosowanie wyglądu okienka, a więc ustalenie kolorystyki, przezroczystości oraz wybór spośród trybu standardowego i kompaktowego.

Obserwowanie tych prędkości pozwala na zauważenie problemów z dyskiem. Kiedy dysk jest już wysłużony, możemy zaobserwować, że prędkości odczytu i zapisu są niższe niż pierwotnie. Dzięki temu wiedząc, że kończy się żywotność dysku, zdążymy wykonać kopię bezpieczeństwa najważniejszych plików.

Również kiedy korzystamy z jakiegoś programu i zdaje nam się, że "zawiesił się", to możemy sprawdzić, czy dokonuje on odczytu/zapisu i co za tym idzie, dowiedzieć się czy aplikacja nadal pracuje.

Drive Speedometer korzysta z liczników wydajności systemu Windows. Czasem może okazać się, że liczniki te są wyłączone i nie będziemy w stanie zobaczyć statystyk. W takim przypadku należy dokonać modyfikacji rejestru przez uruchomienie pliku enable_performance_counters.reg z folderu, w którym zainstalowaliśmy aplikację. Po tym musimy jeszcze ponownie uruchomić komputer i program powinien już działać bez zarzutów.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
Drive SpeedometerDrive Speedometer 1.1.0
Wersja stabilna
1.85 MB | 2013-01-05

Ilość pobrań: 508 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
Drive Speedometer