w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 163
Wszystkich postów: 904443
Wszystkich tematów: 127563

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6654 dni

Auslogics Benchtown 1.1.0.65


Auslogics BenchTown – darmowy program do przeprowadzania kompleksowych pomiarów wydajności komputera. Korzystając z tego narzędzia zmierzymy prędkość procesora, moc karty graficznej w poszczególnych zadaniach, a także dokonamy testu wydajności dysku twardego i pamięci operacyjnej.

Program ten pomoże poznać nam rzeczywistą prędkość poszczególnych podzespołów. Wyniki testów przeliczane są na punkty – ausmarki. Dzięki pomiarom możemy chociażby ocenić, którą część komputera najlepiej należałoby wymienić, by uzyskać wymierny wzrost wydajności.

Wyniki możemy wysłać do serwisu BenchTown.com w celu porównania ich z komputerami użytkowników z całego świata. Porównanie wyników z rezultatami uzyskanymi przez inne komputery o podobnej specyfikacji to dobry sposób, by przekonać się, czy nasz sprzęt może działać jeszcze szybciej bez konieczności wymiany części. Być może, by osiągnąć większą wydajność, wystarczy tylko „odchudzić” zanieczyszczony system.

Nie ma konieczności testowania całego komputera za każdym razem. Program umożliwia dokonywania wybiórczych pomiarów. W tym celu wystarczy w ustawieniach odznaczyć odpowiednie pozycje. Tam też możemy wybrać partycję, na której przeprowadzony będzie test dysku twardego. To z kolei pozwoli rozeznać się chociażby, która partycja pracuje najwolniej i wymaga oczyszczenia bądź defragmentacji.

Auslogics BenchTown ma także wbudowane narzędzie informacji o systemie. Dzięki temu łatwo i bez konieczności posługiwania się innymi programami zapoznamy się z podstawowymi danymi na temat naszego systemu operacyjnego, karty graficznej, czy płyty głównej.

Obsługa programu jest prosta. Czytelny interfejs znacząco ułatwia posługiwanie się narzędziem i nawet brak języka polskiego nie jest tu przeszkodą. Ponadto, nie ma konieczności dokonywania skomplikowanych ustawień – program działa niemalże automatycznie.

Uwaga!
Podczas przeprowadzania testu zaleca się przerwanie wszelkich prac na komputerze i zamknięcie programów. Umożliwi to uzyskanie lepszych rezultatów pomiaru.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3 (2 głosów)

Strefa Download programu
Auslogics BenchtownAuslogics Benchtown 1.1.0.65
Wersja stabilna
9.3 MB | 2011-12-21

Ilość pobrań: 1003 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (3)
Auslogics Benchtown
avatararrow
~Bober | 2011.08.04 16:58
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
614. Coś tu nie gra :) Procesor ponad 3000 a test 2D tylko 214.
Jak wasze karty graficzne? ;)
avatararrow
~decorator | 2011.08.04 09:12
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
u mnie 731
avatararrow
~Lejk | 2011.08.04 01:11
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
492 Ausmarks, a u Was?